Kral Ormanı Kardeşliği

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Kral Ormanı Kardeşliği, Aerys II döneminde faaliyet gösteren yasa dışı bir örgüttü. Kral Ormanı dışında da faaliyet gösteren kardeşlik, soyluları fidye için kaçırmasıyla nam saldı. Nihayet Kral Aerys onları yakalamaları için Kral Muhafızları'yla beraber küçük bir müfreze yolladı. Müfrezede Lord Sumner Crakehall, Jaime Lannister ve Merrett Frey gibi soylu ailelerin üyeleri de vardı.

Kardeşliğin Sonu

Kardeşlik yaklaşan tehditin farkındaydı. Bu yüzden yaklaşan tehdite karşı hazırlanmaya başladılar ve Kral Ormanı'nı ellerinden geldiğince güvenli hale getirmeye çalıştılar. Taht, kardeşliğin gücünü azaltmak için Kral Ormanı çevresindeki köylere ayrıcalık sağladı ve onların tahta bağlı kalmalarını sağladı. Böylece Kral Ormanı kardeşliği yalnız kaldı.

Orman boyunca kraliyet müfrezesi küçük çaplı taciz saldırılarına mağruz kaldı. Fakat müfrezedeki tecrübeli kılıçlar sayesinde bu saldırıları savuşturdular. Kayda değer tek mücadele en sonuncusu ve en önemlisi oldu. Müfreze son mücadelede kardeşliğin lideri Simon Toyne ve en iyi savaşçılarından Gülümseyen Şövalye ile savaştı. Gülen Şövalye teke tek bir mücadele de Sör Arthur Dayne tarafından öldürülürken, kardeşliğin lideri Simon Toyne'da Sör Barristan Selmy tarafından öldürüldü. Merrett Frey çatışmada başından ağır yaralanırken, Jaime Lannister Gülen Şövalye ile kısa bir kılıç mücadelesinde bulunmuştur. Bu cesaretinden dolayı da Arthur Dayne tarafından şövalye ilan edildi.

Her şey bittiğinde kardeşliğin tüm üyeleri öldürülmüş veya yakalanmıştı. Aerys II, Kral Muhafızları'nın tavsiyeleri ile yakalananların Gece Nöbetçileri'ne katılmalarına karar verdi. Nöbete katılanların bir kısmı hala Sur'da, ebedi görevlerinin başındadır.

Şarkı

Kral Ormanı Kardeşliği için yazılmış bir şarkı mevcuttur. Şarkının bazı sözleri şöyledir:

Kral Ormanı'nın kardeşleri,

onlar bir haydut çetesiydi.
Ormandı onların kalesi,
ama onlar arazilerde gezerdi.
Ne kimsenin altını saklanırdı onlardan,
ne de bir kızın elleri.
Ah Kral Ormanı'nın kardeşleri,

onlar korku saçan bir haydut çetesiydi.

Şarkı taht tarafından yasa dışı ilan edilse de, halk arasında sıkça söylenir.

Kardeşliğin Bilinen Üyeleri