Kum Yılanları

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Tüm Kum Yılanları

Kum Yılanları, Oberyn Martell'in farklı kadınlardan sahip olduğu piç kızlarıdır. İsimleri, babalarının lakabı "Kızıl Yılan" ve Dorne'da doğan piçlere verilen soyad olan Kum'u kastetmektedir. Bazı kızları septalardan, bazıları soylu kadınlardan, bazıları ise fahişelerden doğmadır. Farklı annelere ve görünüşlere sahip olmalarına rağmen, hepsinde babalarının gözleri olduğu söylenmektedir.

En büyük Kum Yılanları, kuzenleri Arianne Martell'in hem eşlikçileri hem de sırdaşlarıdır. En genç dördü Oberyn Martell'in, metresi Ellaria Kum'dan olma kızlarıdır.

Üyeleri

Sekiz Kum Yılanı, yaş sırasına göre;

  • Obara Kum, Eski Şehirli bir fahişenin kızıdır, savaşa olan ilgisi nedeniyle kendisini bir savaşcı olarak görür, bir mızrak ve kırbaç taşır. Esmer teniyle, yapılı bir kadındır ve belirli bir güzelliği yoktur.
  • Nymeria Kum, "Leydi Nym" olarak anılır, annesi Volantisli bir soylu kadındır. Nymeria zarif, kibar ve siyah gözleri ve uzun bir örgü halinde örülmüş ve kırmızı altın telle bağlanmış düz siyah saçlı bir güzelliktir.
  • Tyene Kum, bir septanın kızıdır. Tyene, tüm Kum Yılanları arasında kuzeni Arianne'e en yakın olandır. Zehir ve bitkicilik yetenekleri vardır, ve tatlı ve dindar kişiliğinin altında sakladığı güvenilmez birisidir. Beyaz tenli, sarışın ve mavi gözlüdür.
  • Sarella Kum, Yaz Adaları'ndan bir tüccarın kızıdır. Eski Şehir'de bir "oyun" oynadığı söylenmiştir.
  • Elia Kum, "Mızrak Leydi" olarak anılır. Oberyn'in metresi Ellaria Kum'un kızıdır ve Lord Harmen Uller'ın torunudur. Görünüşe göre Prenses Elia'nın anısına isimlendirilmiştir. Atlardan ve atlı mızrak dövüşlerinden hoşlanmaktadır.
  • Obella Kum, Ellaria Kum'un kızıdır ve Lord Harmen Uller'ın torunudur.
  • Dorea Kum, Ellaria Kum'un kızıdır ve Lord Harmen Uller'ın torunudur.
  • Loreza Kum, Ellaria Kum'un kızıdır ve Lord Harmen Uller'ın torunudur.

Tarih

Babalarının Sör Gregor Clegane tarafından öldürülmesinin ardından, en büyük Kum Yılanları; Obara, Nymeria ve Tyene, bunun karşılığında savaş ilan etmesi için Doran Martell'i ikna etmeye çalışırlar, Dorne halkını tahrik etmekte dahil olmak üzere aynı etkiyi yaratabilecek bir çok plan yaparlar. Bu gayretlerinin kendi planlarını bozabileceğini düşünen Doran Martell, Eski Şehir'de bulunan Sarella dışında, en büyük olanları Güneş Mızrağı'nın kulelerini hapseder. Öte yandan diğerlerinin onları başka planlarda ve Dorne'u savaşa sokmakta kullanmasını engellemek için en genç dörtlüyü ise anneleri ile birlikte Su Bahçeleri'ne göndermiştir.