Kumtaşı Parmağı'nın Flint Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Kumtaşı Parmağı'nın Flint Hanesi
Kumtaşı Parmağı'nın Flint Hanesi.PNG
Hane arması Siyah ve gri çizgiler üstüne beyaz şeritlerin ortasında gri, taş bir el
Sözler Bilinmiyor
Yerleşke Kumtaşı Parmağı
Bölge Kuzey
Bağlılık Stark Hanesi (Önceden)
Bolton Hanesi
Diğer Kol(lar) Dul Kadın Gözcüsü'nün Flint Hanesi
Dağlardaki Flint Hanesi
Kırıktaş Tepesi'nin Flint Hanesi

Kumtaşı Parmağı'nın Flint Hanesi, Kuzey'in güneybatısında yer alan Kumtaşı Parmağı'ndan soylu bir hanedir. Muhtemelen Dul Kadın Gözcüsü'nün Flint Hanesi'nden daha güçsüzdür. Yarı resmi Buz ve Ateşin Şarkısı Rehberi hanenin lordunun, Kralların Çarpışması kitabında Dul Kadın Gözcüsü'nden Leydi Lyessa Flint'in oğlu olmasına rağmen, Robin Flint olduğunu belirtir.

Armaları ve sözleri kitaplarda geçmez. Yarı resmi bir kaynağa göre, hane armaları siyah ve gri çizgiler üstüne beyaz şeritlerin ortasında gri, taş bir eldir.

Tarih

Pek çok diğer olasılığın yanı sıra, Gece Kralı'nın bir Flint olabileceği öne sürülmüştür. Lord Kumandan Rodrik Flint, kendini Sur'un Ötesindeki Kral yapmaya çalıştığı için, en kötü lord kumandanlardan biri olarak görülür. Gece Kalesi'nin entrafında dolaşan karanlık bir hikayeye göre genç ve cesur Danny Flint'e tecavüz edilmiş ve Danny öldürülmüştür.

Greystarklar'ın yok olmasından sonra, Flint Hanesi'nin bir kolu, Kurt İni'ni bir yüzyıl boyunca elinde tutmuştur.

Sadece on yaşındayken, Balon Greyjoy, Kumtaşı Uçurumları'na, Kör Lord'un lanetli kulesine ulaşmak için tırmandı.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Robb Stark sancaktarlarını çağırdıktan sonra, Üstat Luwin bazı hanelerin (Karstarklar, Boltonlar, Hornwoodlar ve Umberler gibi) kış kasabasında toplandığını, diğerlerinin ise (Reedler, Rysweller, Dustinler, Manderly Lordları ve Flintlerin) ona katılmak üzere Kral Yolu'nda beklediklerini söylemiştir. Dul Kadın Gözcüsü'nün Flint Hanesi Leydi Lyessa Flint tarafından yönetildiğinden beri büyük ihtimalle burda kastedilen Flintler, Kumtaşı Parmağı'nın Lordu Robin Flint'in yönettiği Flint askerleridir.

Kralların Çarpışması

Flintlerin, hangi kol olduğu belirtilmese de, kadın soyunun Hornwood Hanesi'yle bağı olduğu belirtilmiştir.

Theon Greyjoy, Üstat Luwin'in Myr yapımı dürbünüyle Kışyarı'na saldırmak için hazırlanan kuzeyli lordların sancaklarını incelerken diğer hanelerden fazla olmasa da birkaç Flint Hanesi sancağı görür.

Ejderhaların Dansı

Kumtaşı Parmağı'nın Flintler'i yeni Kuzey Muhafızı Lord Roose Bolton'a bağlılık yemini eder. Taş el, Roose sancaklarını Hendek Topraklar'da topladığında ve Kışyarı'nda Ramsay Bolton ile "Arya Stark"ın düğününe katıldığında görülür. Bir Flint arbaletçisi, kırık bir kafatasıyla Kışyarı'nın ahırında bulunur.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Kumtaşı Parmağı'nın Flint Hanesi

Buz ve Ateşin Şarkısı serisinde anlatılan olaylardan bilinen, bu Flint kolunun muhtemel üyeleri: