Kurt Ormanı

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Kurt Ormanı, Kuzey'de bulunan ve adını içinde bulunan yüzlerce kurdun çokluğundan alan geniş bir ormandır. Meşeler, daima yeşil kalan bitkiler ve kara süpürgeotları ve bunların yanı sıra koruyucu ağaçlar, asker çamları, akdikenler, kayınlar, alıçlar, kestane ağaçları, demir ağaçlar ve köknarları bu ormanda bolca bulunur. Yürek Ağaçları ise burada istisnai bir şekilde çifter çifter bulunmaktadır. Bol bol verimli keresteler bulunur ve kurtların dışında; yabandomuzları, geyikler, elkler, porsuklar, tavşanlar, tilkiler ve ayılar vardır.

Düzen

Kurt Ormanı, Kuzey bölgesinin kuzeybatısına kadar uzanan bir ormandır. Batıda, Denizejderi Noktası'na kadar güneyde de Torrhen Meydanı'na kadar uzanır. Kuzeye Buz Koyu ile ve kuzeydoğuya da Kuzey Dağ Klanları ile bağlanır. Kurt Ormanı'nın doğusu Kışyarı'na ulaşır ve Kral Yolu, ormanın doğu sınırları boyunca süregelir.

Halk

Ormanın derinliklerinde dahi, çiftçiler, avcılar ve orman bekçileri vardır. Ayrıca orman, Derinorman Kalesi'ne yakın olduğu için, ormanın içinde bulunan bazı haneler Glover Hanesi'ne bağlıdır; Forresterlar, Woodslar, Branchlar ve Bolelar. Starkların da bu ormanda avlandıkları bilinir.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Kara Kale yolunda, Jon Kar ve Tyrion Lannister, Kurt Ormanı'nın doğu sınırlarında seyahat etmişlerdir. Orman sınırlarına yakın bir yerde de Yoren ile buluşmuşlardır.

Bran Stark, Osha ve beş yabanılın saldırısına uğradığında, Kışyarı'nın Kurt Ormanına yakın bir kısmındaydı.

350px-T Jedruszek wolfs wood hunters.jpg

Kralların Çarpışması

Demiradalılar, Kışyarı ve Derinorman Kalesini ele geçirirler. Bran, Rickon ve yanındakiler; Hodor, Osha, Jojen ve Meera Reed, Kışyarı'ndan kaçtıktan sonra, Theon Greyjoy izlerini sürerek Kurt Ormanı'na girmiştir. Theon'un ekibi, tehlikeli derelerden, taşlık tepelerden ve su dolu taş ocaklarından geçmişlerdir. Theon'a farkettirmeden, Kışyar'nın mahzen mezarlarında saklanmışlardır.

350px-Wolfswood.jpg

Kılıçların Fırtınası

Bran ve arkadaşları, kuzeye, Sur'a doğru ilerlemektedirler. Kral Yolunu kullanmak yerine, kalenin batı sınırlarını dolanarak geçmişlerdir. Bran, kurtköpeği olan Yaz'ın içinde Kurt Ormanı'nda avlanmış ve bunu yaparken de orman sınırları içinde terk edilmiş bir kalede korunmuştur. Kendisini yeşil prens, Kurt Ormanı Prensi olarak tanımlamıştır.

Ejderhaların Dansı

Derinorman Kalesi'nde, Asha Greyjoy Kurt Ormanı yüzünden kalenin etrafını pek göremez. Jon Kar, Stannis Baratheon Derinorman Kalesi'ni geri aldıktan sonra birçok çiftçinin ona katıldığını bir mektupla öğrenir. Tipi yüzünden, Stannis'in ordusu Derinorman Kalesi'nden Kışyarı'na, Roose Bolton'ın askerleriyle konuşlandığı yere, çok yavaş hareket ederler. Ormanın içinde kamp yapmak zorunda kalırlar.