Kuzeyli Dağ Klanları

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Kuzey Dağ Klanları Buz Körfezi'nin kıyısında bulunan Kışyarının kuzey dağ ve eteklerinde yaşamak üzere olan kuzeyli gruplardır.


Açıklama

Engebeli kuzeybatının geçimsiz insanları,diğer kuzeyliler gibi İlk İnsanlardan geldikleri ve Eski Tanrılara ibadet ettikleri iddia edilir. Yaklaşık olarak 40 dağ klonu vardır,büyük ve küçük,bunların en önemlileri ise : İlk Flintler, Wulls , Norreyler,Burleyler,Harclayslar,Liddlelar,ve Knotslardır. Binlerce yıldır onların Wolfswood'un kuzeyinde ikamet ettiği söylenir.

Wullslar ve Flintler hala en güçlü klanlardır. Flintler ve Norreyler The Gift'e en yakın yaşayan,ve Gorge'yi geçmek isteyen Yabanıllar akınlarına en çok maruz kalan klanlardır. Özellikle Clan Norrey Gece Nöbetçilerinde tanınan meşhur biridir. Buz Körfezi boyunca yaşayan,Wulls'lar ve diğer klanlar ayrıca geçmişte Demirdoğumlularla çatırmıştır. Bu tehtidler ve ayrıca Klanların arasında geçen bazı davalar halka şiddetli bir savaş ruhu aşılamıştır. Klan şampiyonları savaşta iki elli Greatswords'le mücadele eder.