Kuzgunağaç Kalesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Kuzgunağaç
Kale
Kuzgunağaç is located in Nehir Toprakları
Kuzgunağaç
Kuzgunağaç (Nehir Toprakları)
Konum Nehir Toprakları, Batıdiyar
Yönetim Blackwood Hanesi , Derebeylik.
Din Eski Tanrılar
Kuruluş Tarihi Kahramanlar Çağı

Kuzgunağaç Kalesi, Blackwood Hanesi'nin yerleşkesidir. Nehir Toprakları'nda, Blackwood Vadisi'nde bulunmaktadır.

Yer

George R. R. Martin, daha önce yayınladığı haritalarda henüz Kuzgunağaç Kalesi'nin yerini belirtmemiştir. Fakat, yarı kaynaklara göre, Nehirova ile Kızıl Çatal'ın kuzeyinde, Fısıldayan Orman'ın güneyindedir. Buz ve Ateşin Diyarı'nda Kuzgunağaç Kalesi, Nehirova'nın kuzeyinde, Fairmarket'ın batısında ve Eskitaş'ın güneybatısındadır.

Tasarım

Kale, yüksek, kadim ve yosunların tırmandığı surlara sahiptir. İki tane kocaman, kare şeklinde, kapıyı destekleyen kulesi vardır ve her kıvrımda da kare şeklindeki kulelerden birer tane daha yükselmiş durumdadır. Ayrıca, taşlarla birlikte çizgi halinde sıralanmış derin çukurlar da savunmasına yardımcı olmaktadır. Duvarların içinde, çamurlu bir dış koğuş, gözenekli keresteler ve tanrıkorusu bulunmaktadır.

Elmas biçimi verilmiş sarı cam levhalarıyla kafesçi işi kapıları, tanrıkorusuna bakar ve duvarları, yün goblenlerle süslüdür.

Kuzgunağaç'ın tanrıkorusu, çok büyük boyutlarda, cansız ve kadim büvet ağaçları içerir. Her akşam karanlık çöktüğünde, yüzlerce kuzgun büvet ağaçlarına yaklaşır ve dallarına konar. Brackenların o kuzgunları zehirlediği söylenir.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Beş Kralın Savaşı sırasında, kaleyi, Lord Blackwood'un eksikliğinden faydalanarak, Lannister Hanesi ele geçirir.

Kılıçların Fırtınası

Kuzey ordusu, kalenin kontrolünü ele geçirir. Ser Garth Greenfield, tutsak alınır.

Kargaların Ziyafeti

Kuzgunağaç, Lord Jonos Bracken tarafından kuşatma altındadır. Lord Tytos Blackwood'un, Jonos Bracken'a teslim olmayacağını bilen Lord Karyl Vance, Ser Jaime Lannister'a araya girmesi için yalvarır.

Ejderhaların Dansı

Kızıl Düğün sonrasında, Nehirova ve Denizgözcüsü teslim olduklarını bildirseler de, Kuzgunağaç Kral Tommen Baratheon'a bağlılık bildirmeyen son kale olarak kalmıştır. Jaime Lannister, Kuzgunağaç'a gider ve Lord Tytos ile teslim olması konusunda pazarlığa girişir. Lord Tytos'un demir taht'ın çıkarına ters düşecek bir hareket yapmayacağının garantisi olarak da, Kuzgunağaç Lordu'nun oğlunu, Hoster Blackwood'u esir alır. Lord Tytos Blackwood, İkizler'de öldürülen bir diğer oğlu olan Lucas Blackwood'un kemiklerini alır ve Kuzgunağaç'ın büyük tanrıkorusuna gömülür.