Kuzgunağaç Kalesi Kuşatması

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Kuzgunağaç Kalesi Kuşatması
Tarih FS 300
Yer Kuzgunağaç Kalesi
Sonuç Lannister zaferi
Blackwood Hanesi teslim oldu
Taraflar
Blackwood Hanesi Bracken Hanesi
Lannister Hanesi
Kumandanlar
Lord Tytos Blackwood Lord Jonos Bracken
Sör Jaime Lannister
Güçler
bilinmiyor 500 Bracken askeri
Jaime'nin 1,000 askeri
Kayıplar
bilinmiyor bilinmiyor

Kuzgunağaç Kalesi Kuşatması Beş Kralın Savaşı'nda Nehir Toprakları'nda meydana gelmiştir. Bracken Hanesi , Blackwood Hanesi'nin yuvası olan Kuzgunağaç Kalesi'ni kuşatmıştır.

Başlangıç

Kızıl Düğün'nden sonra, nehir lordlarının çoğunun yaptığı gibi, Lord Jonos Bracken'nda Demir Taht'a boyun eğmiştir. Ancak Lord Tytos Blackwood kendi onuru uğruna Demir Taht'a direnmiştir. Jonos Jaime LannisterKuzgunağaç Kalesi'ne saldırmaya ikna etmiş ve doğuştan hakkı olan Taş Çit'e geri dönmüştür.

Kuşatma

Blackwood'lar ve Bracken'lar arasındaki düşmanlık yüzyıllar öncesine dayandığından iki tarafta birbirine toprak talebinde bulunmamıştır. Kuşatmanın başlangıcında çatışmalar olduğu için çatışmalar anlaşmazlığı pekiştirmiştir. Jonos kuşatma kulelerine, koçbaşlarına ve mancınıklara sahip değildi kaleyi kuşatmak yerine Tytos'un açlıktan ölmesini bekleyecekti. Nehirova Kuşatması'nın bitmesinden sonra, Lord Karyl Vance Sör Jaime Lannister'dan Kuzgunağaç Kalesi Kuşatması'nin sonuçlanması için yardım etmesini talep etmiştir. Daven Lannister Jaime'ye kuşatma teçhizatlarını Nehirova'dan getirtmesini tavsiye etmiş ama Jaime bu anlaşmazlığı tek başına çözebileceğine inanmış ve kuşatma ekipmanlarını rafa kaldırmıştır.

Sonuç

Jaime Kuzgunağaç Kalesi'ne vardığında tarlaların ve binaların harabeye döndüğü rapor edildi. Kuşatma bölüğünde askeri disiplin düşük, nöbetçiler Jaime'nin geldiği haberini bile söyleyememişler ve Jaime, Lord Jonos BrackenHildy denen kadınla sevişirken yakalamıştır. Jaime, Lord Tytos ile şartları görüşmeye başlar. Jaime, Blackwoodların Kral Tommen Baratheon'a teslim olması hakkında karara varmıştır. Lord Blackwood'dan Ahşap Çit, Yay Bayırı, Balağacı, Kopça Köyleri ve Lord Değirmeni alınmıştır ki bu Lord Bracken'ın istediklerinden çok daha azdır. Ayrıca Jaime, Lord Tytos Blackwood'un oğlu Hoster Blackwood'u ve Lord Jonos Bracken'ın kızlarından birini Kral Toprakları'na Naip Kraliçe Cersei Lannister'ın yanına esir olarak almıştır.

Sonrasında

Kuzgunağaç Kalesi'nin de teslim olmasıyla beraber Robb Stark'ın Nehir Toprakları'ndaki hakimiyeti tamamen bitmiştir. Bununlar beraber tüm Nehir Lordları Demir Taht'a boyun eğmiş ve bağlılığını bildirmiştir.