Lancel IV Lannister

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
House Lannister.png
Lancel IV Lannister
House Lannister.png
Karakter Bilgisi
Tam isim İsminin Dördüncüsü Lancel Lannister
Unvan Casterly Kayası Lordu
Kaya Kralı
Ölüm bilinmiyor, Kızıl Göl.
Kültür Andal
Aile
Hane Lannister Hanesi
Ekler
Kitaplar Buz ve Ateşin Dünyası (Bahsedildi)
Yeminli Kılıç (Bahsedilidi)

Kral Lancel Lannister yada resmi adıyla İsminin Dördüncüsü Lancel Lannister Lannister Hanesi'nin başı, Casterly Kayası lordu ve Kaya Kralı'ydı.

Hayatı

Söylentilere göre, Lann'in Noktası Savaşı'nda Demirdoğumlu Kral Yarım Boğulmuş Harrald ve onun varisini Lannister Hanesi'nin Valyrian Çeliği kılıcı Şanlı Kükreyiş'in tek darbesi ile başsız bırakmıştır.

Menzil'in Kralı Gyles III Gardener, Fırtına Toprakları üzerine sefere çıktığında Kral Lancel, Menzil'i parça parça almaya başladı. Sör Eustace Osgrey'in anlattıklarına göre, onun atası Küçük Aslan Sör Wilbert Osgrey, Kral Lancel' karşı savaştı. Lancel onu Şanlı Kükreyiş ile ölümcül bir şekilde yaralamasına rağmen Wilbert pes etmedi ve kralı öldürdü. Lancel ölünce batı askerleri, ölen kralları adına savaşmak istemedikleri için evlerine döndüler. Üstat Yandel Kral Gyles III'ün fethini tamamlamadan Batı Toprakları ile anlaşmak için Menzil'e döndüğünü yazmıştır. Eğer Lancel Menzil'e saldırmasaydı, Gyles III muhtemelen fethini tamamlayacaktı. Lancel IV Kızıl Göl'de ölmüştür.