Larra Rogare

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Larra Rogare
TargaryenHanesi.png
Larra Rogare.png
Karakter Bilgisi
Bağlılık Rogare Hanesi
Targaryen Hanesi
Irk Lys'li
Doğum FS 115Lys
Ölüm FS 145Lys
Prens Viserys Targaryen
Kitap(lar) Buz ve Ateşin Şarkısı (Bahsedildi)

Leydi Larra Rogare, Lys'de yer alan Rogare Hanesi'nin bir üyesi ve Kral Aegon III Targaryen'in kardeşi Prens Viserys Targaryen'in eşidir. Viserys tahta geçemeden onu terk ettiği için kraliçe olamamıştır. Kral Aegon IV Targaryen, Prens Ejderha Şövalyesi Aemon Targaryen ve Kraliçe Naerys Targaryen'in annesidir.

Görünüş ve Karakter

Larra eski Valyrian özellikleri olan altın-gümüş renginde saçları, mor renkte gözleri ile güzel biri olarak betimlenir.

Tarihi

Leydi Larra Özgür Şehirler'de bankacılık yapan zengin ve nüfuslu Rogare Hanesi'ne mensup soylu bir kadındır. Muhteşem Lysandro olarak bilinen ve Demir Banka'nın rakibi olan Rogare Bankası'nın başı Lysandro Rogare'ın kızıdır.

FS 134'de Larra on dokuz yaşındayken Prens Viserys'le evlenir. Kısa bir süre sonra Lord Alyn Velaryon Lys'de Viserys ve Larra'yı bulur, büyük bir fidye ödedikten sonra Viserys serbest bırakılır. Viserys Westeros'a giderken Larra'nın yanında erkek kardeşleri Lysaro ile Moredo'da gider. Larra FS 135'de Kral'ın Şehri'nde ilk çocuğu Prens Aegon'u doğurur.

Kral Aegon III Targaryen'in naipliği için olan çatışmalarda Prens Viserys'in eşinin ailesi Rogare'ların dahil olması birçok vekilin sorun çıkarmasına neden olur. Larra'nın kardeşleri tutuklanır ve ortak hareket ettikleri düşünülen Kral Eli Lord Thaddeus Rowan'dan bilgi almak için ona işkence ederler, yeni el Sör Marston Su Larra'nın tutuklanmasını emreder ancak ne Aegon ne de Viserys buna izin vermez. Marston suçlu olan Lord Rowan ve Rogare'ların cezalarını çekmelerine engel olan kraliyet için Maegor'un Malikânesi'ni on sekiz gün boyunca kuşatma altında tutar. Marston daha sonra Kral Muhafızları'ndan Sör Mervyn Çiçek tarafından öldürülür.

FS 136'de ikinci oğlu Aemon'u doğurur. Onu FS 138'de kızı Prenses Naerys'in doğumu izler. Ancak Larra kendisini bir türlü Kral'ın Şehri'ne alıştıramaz ve mutlu olamaz. Naerys'in doğumundan bir yıl sonra FS 139'de Larra Lys'e döner. Bilinmeyen bir sebepten dolayı FS 145'de ölür.

Larra Viserys'le çocuklarını terk ettikten sonra Viserys sert bir adam olur.

Aile

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lysandro
 
Eşi
 
 
 
 
Drazenko
 
Aliandra Martell
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lysaro
 
Larra
 
Viserys II
Targaryen
 
Moredo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Targaryen Hanesi