Larys Strong

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
StrongHanesi.PNG
Larys Strong
StrongHanesi.PNG
Larys Clubfoot.jpeg
Karakter Bilgisi
Lakap Larys Çarpıkayak
Unvan Harrenhal Lordu
Muhbir Başı
Bağlılık Strong Hanesi
Yeşiller
Irk Nehirli
Doğum FS 91'den sonra
Kitap(lar) Düzenbaz Prens (Görüldü)
Prenses ve Kraliçe (Görüldü)

Larys Strong, Harrenhal Lordu, Muhbir Başı ve Viserys I Targaryen ile Aegon II Targaryen döneminde Küçük Konsey'in üyesi. Larys Çarpıkayak olarak bilinir.

Görünüş ve Karakter

Çarpıkayak konuşmakdansa dinlemeyi tercih eder. Konuştuğu zamanda genellikle önemli şeyler söylediği için herkes tarafından dikkate alınır. Muhbir Başı olduğu için esrarengiz ve kurnaz biri olarak görülür.

Tarihi

Larys ve abisi Güçlü Harwin babaları Lord Lyonel Strong konseye seçildiğinde saraya gelir. Larys Viserys I Targaryen'in casusu olur. Daha sonra Muhbir Başı olarak Küçük Konsey'e girer.

Babası ve kardeşi FS 120'de gizemli Harrenhal yangınında ölünce Larys Harrenhal Lordu oldu. Yangın kaza olarak kabul edildi ve Harrenhal Laneti olarak söylendi. Söylentilere göre yangını çıkartmış olan kişiler arasında Daemon Targaryen, Corlys Velaryon, Viserys I Targaryen ve Larys vardı. Her Strong'un ölümünde en çok karı sağlayan Larys'ti.

Ejderhaların Dansı sırasında Larys Yeşiller'den biri olarak Aegon II Targaryen'i destekledi. FS 130 yılında Kral'ın Şehri'ni Rhaenyra Targaryen aldığında Larys Aegon II Targaryen'le beraber ortadan kayboldu. Daha sonra Aegon halktan biri olarak ortaya çıktı, Kral'ın Şehri'nden Ejderha Kayası'na kaçtı. Larys'in mantığına göre Rhaenyra üvey kardeşini kendi kalesi olan Ejderha Kayası'nda aramayı düşünmezdi. Düşünce doğru çıktı ve Aegon bir buçuk yıl boyunca Ejderha Kayası'nda ejder tohumu olarak kılık değiştirdi.

Aegon II Siyahlar'ın askerlerine teslim olmayı reddetmesinden sonra zehirleme olayında komploculardan biride Larys'tir. Kurt Saati sırasında krala ihanet suçundan tutuklanır, Duvar yada ölümü seçmesi istenir. Yeni taç giyen Kral Aegon III Targaryen'in Kral Eli Lord Cregan Stark tarafından idam edilir, böylece Strong Hanesi'nin ana dalı tükenmiştir.

 
 
 
Lyonel
 
Üç Eşi
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Simon
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Harwin
 
Larys
 
Bilinmeyen Kızı
 
Bilinmeyen Kızı
 
 
 
Torunları