Leş

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Leş
250px-Reek.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Leş
Bağlılık Bolton Hanesi
Kültür Kuzeyli
Ölüm FS 299, kuzeyde
Kitap(lar) Kralların Çarpışması (bahsedildi)
Ejderhalarla Dans (bahsedildi)

Leş, Bolton Hanesi'nin hizmetindeki köledir. Asıl adı Heke olabilir. Ramsay Bolton'un kişisel hizmetkarıdır. Söylenenlere göre efendisinde hiçbir zaman uzak değildir ve acımasızlığıyla neredeyse Ramsay kadar ünlüdür, cesetlerle cinsel ilişki yaşadığı görülür. Pis kokusuna bakılarak hiç banyo yapmadığı söylenir.

Geçmişi

Roose Bolton'a göre, Leş Ramsay'a verilmeden önce günde üç kere banyo yapardı ve saçlarında çiçekler vardı fakat doğuştan daima kötü kokardı. Bu kötü ününün sebebi hijyen eksikliği değildi, Trimethylaminuria denen gerçek bir felaketti. Leş bir keresinde Roose'ın karısından çaldığı parfümleri sürerek kokusundan kurtulmaya çalışmıştı fakat yakalanmıştı ve kamçılanmıştı.(Roose'a göre kanı bile kötü kokuyordu.) Bir yıl sonra tekrar denedi, bu sefer parfüm içti ve neredeyse ölüyordu. Hastalığına rağmen sağlıklı ve güçlüydü fakat Dehşet Kalesi'ndeki hiç kimse (atlar bile) yanında bulunmaya dayanamıyordu.Bu yüzden domuzlarla birlikte ahırda uyurdu. Ramsay'ın annesi Dehşet Kalesine gelip ele avuca sığmayan vahşi çocuğunu yetiştirmesine yardımcı olması için bir hizmetkar istediğinde, Roose dalga geçmek için ona Leş'i verdi.Her nasılsa Leş ve Ramsay ayrılamaz oldular ve Roose çoğu kez Leş'in Ramsay'ı bozduğundan ya da Ramsay'ın Leş'i bozduğundan şüphelendi. Roose'a göre, Leş hiç dövüş konusunda eğitilmemişti,yine de Ramsay'ın savaşta kahramanlık konusunda akıl hocasıydı, ki bu Ramsay'ın ahlaksız ve aşırı agresif kılıç stilini açıklıyordu.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Bir av gezisinde Ramsay ve Leş, ölmeden önce Ramsay'ın sahip olduğu köle bir kızın cesedine Leş'in tecavüz etmesinden kısa bir süre sonra Sör Rodrik Cassel'e yeminli adamlar tarafından saldırıya uğradılar.Orada Ramsay,gerçek kimliğini gizlemek için Leş ile kıyafetlerini değiştirdi ve ona yardım çağırmasını söyledi.Sör Rodrick'in adamları Ramsay olduğunu düşünerek onu öldürdü.Bütün bunlar olurken Ramsay kendini pisliğin içinde gizledi ve adamlar geri geldiğinde, Leş olarak Ramsay'ı aldılar ve onu Sör Rodrick'e sürüklediler. Theon Greyjoy onu serbest bırakana kadar Ramsay leş ünvanı sürdürdü.

Ejderhalarla Dans

Dehşet Kalesinde, Ramsay tarafından tutulan bir mahkum. Ramsay hariç herkes onu Leş olarak biliyordu fakat gerçekte o Theon Greyjoy'du.Fareleri yemek ve onlar tarafından yenmek Theon'un aklına, Ramsay'ın onunla oyun oynadığını getiriyordu.Theon'a işkence edilir, derisi yüzülür, el ve ayak parmaklarını, dişlerini kaybeder. Ramsay Kar'ın gücü artar ve Ramsay Bolton olur, Theon'dan intikam alma planları gerçek olur. Theon'un kimliği işkence ve acıyla kaybolur, sadece Leş kalır. Neticede Leş serbest bırakılır ve bir göreve gönderilir.