Lefford Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Lefford Hanesi
LeffordHanesi.PNG
Hane arması Mavi bir gökyüzünün üzerine altın renkli bir dilim. Gökyüzünde bir güneş var.
Sözler Bilinmiyor
Yerleşke Altın Diş
Şimdiki Lord Leydi Alysanne Lefford
Bölge Batı Toprakları
Unvan Altın Diş Lordu
Bağlılık Lannister Hanesi
Kurulma Tarihi Andal İstilası

Altın Diş'in Lefford Hanesi, Batı Toprakları'ndaki soylu hanelerden biridir. Hanenin yerleşkesi Altın Diş'tir. Kale, Nehir ve Batı Toprakları arasındaki ana geçiş noktasını kontrol eder.

Hanenin sözü henüz kitaplarda geçmemiştir ancak arması Mavi bir gökyüzünün üzerine altın renkli bir dilim ve gökyüzünde bir güneş vardır.

Tarih

Hane, Andallar ve İlk İnsanlar'ın soylukadınları tarafından kurulmuştur. Kaya Kralı, Cerion Lannister Altın Diş'i fethettiğinde Lefford hanesinin yerleşimi olarak kabul edilir.

Lord Lefford, Ejderhaların Dansı sırasında komuta ettiği ordu ile Yeşiller'in tarafına geçer. Lord Lefford yaşlandığından ve güçsüzlükten dolayı yavaş şekilde doğuya çekilir. O, Gölkıyısı Savaşı'nda öldürülür. Birinci Blackfyre İsyanı sırasında Lefford Hanesi, Targaryen Hanesi'ne olan bağlılığını sürdürür. Lord Lefford, Lannis Limanı'nda Sör Quentyn Ball tarafından öldürülür.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Leo Lefford, Tywin Lannister'ın ordusunda stoklardan ve kaynaklardan sorumluydu. Leo Lefford, Yeşil Çatal Savaşı'nda ordunun merkezindeydi.

Kralların Çarpışması

Robb Stark'ın ordusu, Batı Toprakları'na sızmak için Altın Diş yakınlarında dar bir patikadan geçmiş. Lefford Hanesi'nin sancakları Harrenhal'dan ayrılırken Arya Stark tarafından görülmüştür. Leo Lefford, Kızıl Çatal'daki bir çarpışma sırasında öldürülmüştür.

Kargaların Ziyafeti

Alysanne Lefford, Lefford hanesinin başı olur.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Lefford Hanesi

Ana kolla bağlantısı bilinmemekle birlikte diğer hane üyeleri;