Leo Lefford

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
LeffordHanesi.PNG
Leo Lefford
LeffordHanesi.PNG
Karakter Bilgisi
Unvan Altın Diş Lordu
Bağlılık Lefford Hanesi
Kültür Batı Toprakları
Ölüm 299FSÜç Dişli Mızrak
Kitap(lar) Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması (Bahsedildi)
Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)
Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)

Lord Leo Lefford, Altın Diş Lordu'dur.

Karakter

Lord Lefford ekşi bir adamdır.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Catelyn Tully, Tyrion Lannister'ı kaçırdıktan sonra, Lord Tywin Lannister sancaktarlarına Nehir Toprakları'na saldırmaları çağrısını yapar. Lord Lefford savaşta lorduna katılır. Lord Tywin'in depolarından ve gereçlerinden sorumludur.

Tyrion, Üç Dişli Mızrak'ın batısında Lannister ordusunun kampına katıldığı zaman Lord Lefford ona bir çadır ayarlar ve Tyrion'ın orduya kattığı kabilelilere silah sağlamak ile görevlendirilir. Barbarlar olarak adlandırdıklarına isteksizce kendi silahlarını verir ve Shagga iki balta istediği zaman daha da memnuniyetsizleşir.

Yeşil Çatal Savaşı'nda Lannister güçlerinin merkezinde at sürer.

Bir haberci Sör Jaime Lannister'ın güçlerinin Kamplar Savaşı'nda yenildiği haberini getirdiği zaman, Lord Lefford bir ateşkes ilan etmelerini ve Kraliçe Cersei Lannister'ın elinde ayrıca Arya ve Sansa Stark'ın da olduğunu işaret ederek, Stark ordusuyla rehine değişimine gitmelerini önerir. Sör Addam Marbrand, Robb Stark'ın Kralkatili ile kardeşlerini takas etmek için bir aptal olması gerektiğini vurguladığında Lord Lefford bu sefer Sör Jaime'yi fidye ödeyerek kurtarmalarını önerir, fakat Tyrion onların fidyeyi kabul etmeyeceğini tahmin eder.

Kralların Çarpışması

Lord Lefford, Lord Tywin'in ordusu Harrenhal'daki kampındayken Harrenhal'ın hayaletleriyle alay eder. Ancak her zaman yatağının yanındaki bir mumla uyur.

Geçitler Savaşı sırasında Taş Değirmen'de boğularak ölür.