Lewys Piper

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
House Piper.png
Lewys Piper 
House Piper.png
Karakter Bilgisi
Lakap Küçük Lew
Bağlılık Piper Hanesi
Irk Nehirli
Kitap(lar) Kargaların Ziyafeti (Görüldü)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)

Lewys Piper yada bilinen adıyla Küçük Lew, Piper Hanesi'nin bir üyesi ve Lord Clement Piper'ın en genç oğludur.

Görünüş

Sör Jaime Lannister'a göre Lew babası gibi kısa, şişman, bacakları eğik, gür kızıl saçlı ve vahşidir.

Son Olaylar

Kargaların Ziyafeti

Lew Piper Sör Jaime Lannister'ın yaveridir. Sör Jaime askerleri ile Nehirova Kuşatması'na geldiğinde oda katılır. Jaime'nin atlarına Onur ve Şan isimlerini verir. Sör Jaime atlara isim vermenin değişik bir alışkanlık olduğunu çünkü savaşta öldüklerinde ayrılmalarının zor olacağını söylemesine rağmen Lew'in isim seçimine güler ve kabul eder. Kral'ın Şehri'nin kuzeyinde Lew böğürtlen toplar, Jaime ve Sör Ilyn Payne'e ikram eder.

Lewys, Jaime ve Sör Ilyn'nin gece gizliden kılıç çalışmaları yaptıklarında vücudunda çürükler olan Jaime'ye ne olduğunu sormaya cesaret eder, cevap olarak Jaime Hayford Kalesi'ndeki kızların öpücük izleri olduğunu söyler.

Kuvvetler Nehirova'daki kamplara ulaşır. Sör Daven Lannister kuzenini karşılamak için geldiğinde Clement Piper'ın genç oğlunu tanır. Sör Daven bir keresinde bir kavga sırasında Lew'in ağabeyi Marq Piper'ı yendiğinden bahseder, Marq'ın ona sataştığını ve kalkanında çıplak dans eden kız kardeş olduğunu söyler. Lewys hanesinin arması olduğunu kabul eder ancak kız kardeş olmadığını söyler. Sör Daven çıplak kadının arkasına saklanmanın uygunsuz olduğunu ve saldırmanın nezaketsiz olduğunu söyler. Sör Jaime kuzeninin yaptığı şakaların yaverini zor durumda bırakması nedeniyle yaverini gönderir. Sör Daven ve Sör Jaime ardından ölümler ve yapılan savaşlar hakkında konuşur, Sör Daven Üç Dişli Mızrak'taki bazı nehir lordlarının teslim olmalarına rağmen hala Kuzey'i desteklediklerini söyler. Jaime ise bir nehir lordunun oğlunu yaver olarak yanına almaktan memnun olmadığını ve bu çocuğun ona hayran olmasını sevmediğini düşünür. Sör Jaime Cesur Dostlar'ın daha tehlikeli olduğunu söyler.

Aile

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Clement
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marq
 
Lewys