Leydi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Leydi
Sansa ve Leydi
Karakter Bilgisi
Bağlılık Sansa Stark
Irk Ulukurt
Doğum 298FSKuzey
Ölüm 298FSDarry
Kitap(lar) Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması (Bahsedildi)
Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)
Kargaların Şöleni (Bahsedildi)
Ejderhalarla Dans (Bahsedildi)

Leydi, Sansa Stark'a ait olan bir Ulukurttur. Kardeşleri Bozrüzgar, Nymeria, Yaz, Tüylüköpek ve Hayalet'tir.

Görünüş

Leydi'nin tüyleri gri ve gözleri sarı renktedir. Sürünün en küçüğüdür.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Leydi ve kardeşleri, Kuzey'de annelerinin bir geyik tarafından öldürüldükleri bölgenin yakınlarında Robb Stark ve Jon Kar tarafından bulunur. Diğer ulukurtlar gibi o da sahibi ile özel bir bağ kurar; zarif ve güvenilir bir şekilde yetişir.

Üç Dişli Mızrak'ta Arya Stark'ın ulukurdu Nymeria, Prens Joffrey Baratheon'a saldırdıktan sonra öldürülmesine karar verilir fakat hiçbir yerde bulunamaz. Darry'ye vardıklarında, kindar Kraliçe Cersei Lannister, Nymeria yerine Leydi'nin öldürülmesini ister. Sansa'nın tüm çabalarına rağmen, idamı bizzat kendi babası Eddard Stark gerçekleştirir. Bunun geleneklerden geldiğini söyler ve kraliyet celladı Ilyn Payne'nin daha gaddar bir şekilde görevi yerine getirmesinden tedirgin olur. Güvenilir Leydi, Eddard'ın niyetini anlamaz ve tek bir kılıç darbesi ile öldürülür. Eddard, kurdun cesedinin Kuzey'e götürülmesini ve Kışyarı'nda gömülmesini emreder. Korumaları Eddard'ın söyledikleri ile şaşkına döner;

O Lannister kadını kurdun kürküne asla sahip olamayacak.

Leydi, nihai olarak Kışyarı mezarlığına gömülür. Kışyarına vardığında Bozrüzgar, Tüylüköpek ve Yaz onu hisseder ve kederle ulumaya başlarlar.

Alıntılar

Jon ne demişti? Yavruları kar içerisinde bulduğunda? Çocuklarınızın bu kurtlara sahip olması kaderde varmış, lordum. Ve şimdi Sansa'nın kurdunu kendim öldürdüm, ne uğruna?