Lollys Stokeworth

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Stokeworth Hanesi.png
Lollys Stokeworth
Stokeworth Hanesi.png
Aptal Lollys Stokeworth.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Beyinsiz Lollys
Unvan Stokeworth Leydisi
Bağlılık Stokeworth Hanesi
Doğum 265FS
Karasu'dan Sör Bronn
Kitap(lar) Taht Oyunları (Bahsedildi)
Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)
Oyuncu Elizabeth Cadwallader
TV Sezon 5

Lollys Stokeworth, Leydi Tanda Stokeworth'ün küçük kızıdır.

Görünüş ve Karakter

Lollys obezdir ve kahverengi gözleri vardır. Saf, sakin, sıkıcı, çekingen ve yarım akıllı olduğu kabul edilir. Lollys otuz üç yaşında olmasına rağmen hala bakiredir.

Lollys Stokeworth.jpg

Son Olaylar

Taht Oyunları

Lord Petyr Baelish genellikle Leydi Tanda ile yemek yer ve bu yemeklerin sebebi Leydi Tanda'nın kızı Lollys'i Petyr'le evlendirme isteğidir. Yemekler her zaman mükkemmeldir ve bir gün Petyr, Lord Eddard Stark'a kızartılmış domuz yiyeceklerini ve Lollys'le evleneceğine domuzla evlenmeyi yeğleyeceğini söylemiştir.

Kralların Çarpılması

Lollys, Beş Kralın Savaşı başlangıcından sonra Kral Joffrey'in sarayında kalmıştır. Annesi Leydi Tanda ve kız kardeşi Falyse'le birlikte Kral Joffrey'in 13. İsim Günü Turnuvası'na katılmıştır.

Leydi Tanda, Tyrion Lannister'ın Lollys için mükemmel bir koca olduğunu düşünerek onu gece gündüz ziyaret eder.

Lollys Kral'ın Şehri'ndeki limana kraliyet maiyetiyle birlikte Prenses Myrcella'nın Dorne'a uğurlanışı için gider. Kral'ın Şehri'ndeki isyan başladığında ve halk çılgına döndüğünde Lollys atından çekilir ve bir güveççi dükkanının arkasında elli adam tarafından tecavüze uğrar. Daha sonra Altın Pelerinliler tarafından Domuzbeli Sokağı'nda çırılçıplak dolaşır halde bulur.

Tyrion ayaklanmadan ve Stannis'in filosunun şehre yaklaşmakta olduğunu öğrendikten sonra metresi Shae'i yerleştirdiği konakta güvenli olmadığını düşünür. Varys Lollys'in hizmetçisinin mücevherlerini çaldığını, Leydi Tanda'nın bunu öğrendiğinde kızı kovacağını ve Shae'in kızın yeni hizmetçisi olması önerisinde bulunur. Lollys tecavüze uğradıktan sonra odasından çıkmaya korktuğu için Shae'in güvende olacağını söyler. Tyrion Kraliçe Cersei'nin Stokeworth'lerden hoşlanmadığını ve Shae'i görmesinin mümkün olmadığını kabul eder.

Kızıl Kale'nin tanrı ormanında Sansa Stark Dontos Hollard'a, Kraliçe Cersei'nin ve Kral Joffrey'in kendisinin aptal olduğunu düşündüklerini söyler. Dontos ise kimsenin Lollys gibilerle ilgilenmediğini söyleyerek daha güvenli olduğuna inanmasını söyler. Akşamın ilerleyen saatlerinde Sansa, Maegor'un Malikanesi'ne giderken Sandor Clegane ile karşılaşır ve Sandor hangi tanrının Lollys gibi bir yarım akıllıyı yarattığını sorar.

Shae, Lollys'in hizmetçisi olarak mutsuzdur. Lollys'in genelde uyuduğunu ve uyurken yemek yediği için yatağında kalan yemekleri temizlemek zorunda olduğunu söyler. Lollys'in tecavüz edildiği için garip davranmasını küçümser. Leydi Tanda Lollys'in hasta olduğunu iddia etse de Shae'ye göre Lollys hamiledir.

Karasu Savaşı başladığında Kral'ın Şehri'ndeki soylu kadınların güvenlikleri için Maegor'un Malikanesi'ne davet edilirler. Sansa, Lollys'i köprüden geçirmeye çalışan Leydi Tanda ve kızı Falyse'le karşılaşır ancak kokmuş haldeki Lollys hizmetçisinin eteğine yapışmıştır. Sansa nazikçe Lollys'e içeri girmesini, bunun daha güvenli olduğunu söyler ancak Lollys direnmeye devam eder. Sonunda Falyse ve Shae zorla Lollys'i kaleye sokar, Leydi Tanda Lollys'in hasta olduğunu iddia eder. Ancak Sansa Lollys'in tecavüzden hamile kaldığını dedikodularını daha önceden duyduğu için Leydi Tanda'nın sözlerine inanmaz.

Lollys.png

Kılıçların Fırtınası

Lollys'in hamileliği devam eder. Shae Tyrion'la buluştuğunda uzun süre kalamayacağını çünkü Lollys'in uyandığında onu aradığını söyler.

Tywin Lannister Tyrion'a Sansa Stark'la evlenmesi gerektiğini söylediğinde Tyrion isteksiz davranır. Tywin, Sansa ile evlenmezse Tyrion için Leydi Tanda'nın kızı Lollys'i teklif ettiğini söyler. Tyrion teklif karşısında dehşete düşer.

Lollys annesi ve kız kardeşi ile birlikte düğüne katılır. Tören sırasında çığlık atar. Tyrion, Shae'i Lollys'in hizmetçisi olmaktan kurtarır ve Sansa'nın hizmetçisi olmasını sağlar.

Sandor Clegane Arya Stark'ı fidye için kaçırdıkdan sonra kendisini canavar olarak gören Arya'ya şehirde çıkan isyanda kız kardeşi Sansa'nın atından çekilmeden kurtardığını ve tecavüze maruz kalmasa da Lollys gibi tecavüze uğrayabileceğini söyler.

Tyrion, Kral Joffrey'in öldürülmesi nedeniyle tutuklandıktan sonra bir kulede hapsedildiğinde düello için olası şampiyona ihtiyaç duyması durumunda Karasu'dan Sör Bronn'un çağrılmasını ister. Bronn gelir ancak geç gelmiştir, isteksizdir ve iki gün sonra Lollys'le evleneceğini anlatır. Tyrion Cersei'nin bu evlilikle en önemli müttefikini uzaklaştırmak için düzenlenmiş bir plan olduğunu anlar ve Bronn'u evlenmemesi için ikna etmeye çalışır. Lollys'in aptal olduğunu, bir başkasından hamile olduğunu ve hatta Stokeworth'un varisi bile olmadığını söyler. Bronn zekası için evlenmeyeceğini, Lollys'in doğumdan kısa bir süre sonra kendi çocuğuna hamile kalacağını, Falyse'in çocuğunun olmadığını ve annesinin yakında ölebileceğini ima eder. Tyrion, Cersei'nin doğurgan bir eş ve kale teklifi için birşey yapamayacağını, Gregor Clegane'le ölümüne bir mücadele etmeyeceğini düşündüğü Bronn'la vedalaşır.

Kargaların Ziyafeti

Lollys'in yataktan çıkamaması üzerine annesi Leydi Tanda Lord Tywin Lannister'ın cenazesine katılamaz. Falyse Cersei'ye Leydi Tanda'nın bebeğe Tywin ismini vermek istediğini söyler, Cersei öfkelenir ve bu isteği reddeder.

Lollys güçlü ve sağlıklı bir oğlan çocuğu doğurduğunda Bronn çocuğa Tyrion ismini verir. Jaime bunu eğlenceli bulur ancak Cersei paralı askerin davranışından hoşnut olmaz. Cersei, Leydi Falyse ve kocası Sör Balman'a Bronn'un Tyrion'un nerede olduğunu biliyor olabileceğini (aslında buna kendiside inanmaz) ve bu nedenle Bronn'un öldürülmesi gerektiğini söyleyerek plan yapar. Ancak planı geri teper; Bronn Balman'ı öldürür,Falyse'i kaleden kovar ve bir daha gelirse öldüreceği tehdidinde bulunur. Eşyalarını almak isteyen Falyse'e tüm eşyalarının artık Lollys'e ait olduğunu söyler. Falyse can korkusu içinde Cersei'ye kaçar, Cersei'de karanlık deneyleri için Falyse'i Qyburn'e teslim eder ve planının ortaya çıkmaması için öldürülmesi emrini verir.

Leydi Tanda'nın kırık kalça kemiğinin getirdiği göğüs hastalığı sebebiyle, Falyse ise karanlık hücrelerde çığlıklar atarak öldüğünde Lollys kendisini Stokeworth Lordu ilan eden kocası Bronn tarafından Stokeworth Leydisi ilan edilir.

Alıntılar

İstemiyorum.

Lollys Stokeworth

Tywin Lannister: Stark kızını almazsan senin için başka bir eş bulmak zorunda kalacağım. Diyarda bir yerde, Casterly Kayası'nın dostluğunu kazanmak uğruna kızından memnuniyetle ayrılacak küçük bir lord vardır mutlaka. Leydi Tanda, Lollys'i önerdi ...

Tyrion Lannister: Aletimi kesip keçilere yedirmeyi tercih ederim.

Tywin Lannister'dan Tyrion Lannister'a

Yedi Krallık soylu bakirelerle doluydu ama en yaşlı, en fakir, en çirkin, en evde kalmış kız bile Bronn gibi alt tabaka doğumlu bir pislikle evlenmek istemezdi. Meğerki hamur gibi bir bedeni, hamur gibi bir beyni, karnında yüz kere tecavüze uğramaktan peydahlanmış babasız bir bebeği olsun.

Tyrion Lannister'ın düşünceleri

Aile

 
Tanda
 
Bilinmiyor
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Falyse
 
Balman Byrch
 
Bilinmiyor
 
Lollys
 
Karasu'dan Bronn
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tyrion
Güveç