Longwaters Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Longwaters Hanesi
Coats of arms of None.png
Sözler Bilinmiyor
Bölge Taç Toprakları, Westeros
Bağlılık Targaryen Hanesi
Kurucu Sör Longwaters

Longwaters Hanesi, Taç Toprakları'ndaki küçük hanesinden biridir. Velaryon Hanesi ile Targaryen Hanesi'nin piçlerinin oluşturduğu bir hanedir.

Tarihi

Ejderhaların Dansı sırasında, Kraliçe Rhaenyra Targaryen ilk kocası olan Sör Leanor Velaryon'un Marilda adında bir kadından doğan çocukları Alyn ve Addam'ı meşrulaştırarak Velaryon Hanesi'nin üyeleri yapmış ve ejderha sürücüleri olmuşlardır. Ancak bunun yanında Mantar'ın söylediklerine göre daha ilk evliliğinde erkeklerle ilişkiye girdiği iddia edilen Leanor'un ortaya çıkan iki gencin babası olmadığı, gerçek babalarının Lord Corlys Velaryon olduğu söylenir. İki gençte Valyrian kanı olduğu kesinlik kazandığında Akıntıtaşı varisi yapılırlar.

Addam iç savaşta öldüğünde kardeşi Alyn yaralı ejderhası ile dedesinin (yada babası) topraklarına Akıntıtaşı'nın Lordu, Dalgalar Lordu ve Velaryon Hanesi'nin başı unvanlarını alır. Denizde kaybolmadan önce Meşeyumruk unvanının sahibi olacak birçok iş yapmıştır bunlar arasında Dalton Greyjoy'la mücadeleye girmesi, Lys'den gelecekte kral olacak olan Prens Viserys'i getirmesi, çok geniş ve büyük yolculuklar yapması, Kral Daeron I Targaryen'in konseyinde Donanma Başı olarak hizmet vermesi, Dorne Fethi'nde görev alması ve korsanlarla mücadele etmesi buna örnek olabilir.

Eşi Leydi Baela Targaryen olmasına rağmen Kral Aegon III Targaryen ile Kraliçe Daenaera Velaryon'un küçük kızları Prenses Elaena Targaryen'e aşık olmuştur. Jon ile Jeyne adında çocukları olmuştur. Lord Alyn son yolculuğundan geri dönmediği için çocuklarından haberi olduğu bilinmez.

Piç olmasına rağmen Jon büyük ve ünlü bir şövalye olmuştur. İsmi bilinmeyen oğlu da aynı şekilde büyük bir şövalye olmuştur. Sör Jon evlenip de meşru bir çocuğa sahip olduktan sonra kusurlu olarak nitelendirilen soyadının yanına Uzun kelimesini ekledi. Soyundan gelen Rennifer Longwaters Kral'ın Şehri'ndeki Kızıl Kale'de uzaktan kuzenleri olan Baratheon'lara gardiyan olarak hizmet vermiştir.

Son Olaylar

Kargaların Ziyafeti

Sör Jaime Lannister Tyrion Lannister'ın kaçışı Rennifer'a sorar. Rennifer kendi ailesinin köklerinden gurur duyarak anlatır, ejderha kanının damarlarında aktığını söyler ve ardından çalışma koşullarından bahseder. Sör Jaime Lannister Nehir Toprakları'na gideceği zaman Sör Ilyn Payne Rennifer'ı dörde bileceğini söyler.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Longwaters Hanesi

Tarihi Üyeler

 
 
 
 
 
 
 
Alyn Velaryon
 
Elaena Targaryen
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jon Su
 
Jeyne Su
 
 
 
 
 
 
 
 
Sör Longwaters
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Longwaters Hanesi
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rennifer Longwaters