Lord Bracken

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Bracken Hanesi.png
Lord Bracken
Bracken Hanesi.png
Karakter Bilgisi
Unvan Taş Çit Lordu
Kral Eli
Bağlılık Bracken Hanesi
Irk Nehirli
Ölüm FS 178
Kitap(lar) Buz ve Ateşin Dünyası (Bahsedildi)

Lord Bracken, Baelor I Targaryen, Viserys II Targaryen ve Aegon IV Targaryen'in saltanatını sırasında Taş Çit Lordu ve Bracken Hanesi'nin başıdır. İsmi kitaplarda geçmez. Barba ve Bethany Bracken adında iki kızı vardır.

Hayatı

Prenses Daena, Prenses Rhaena ve Prenses Elaena Targaryen Kızıl Kale'de Bakire Kubbesi'nde tutsak edildiklerinde, Kral Baelor I Targaryen'e yalakalık yapmak isteyen şövalye ve lordlar kendi kızlarını prenseslere yoldaşlık yapmaları için Bakire Kubbesi'ne gönderirler. Baelor'un saltanatının sonlarına doğru Lord Bracken'in kızı Barba'da prenseslerin yanına gönderilir. Kral Baelor I Targaryen FS 171'de öldüğüne yerine geçen Kral Viserys II Targaryen; Daena, Rhaena ve Elaena'nın tutsaklığına son verir ve Barba böylece Prens Aegon ile tanışır. Kral Aegon IV Targaryen FS 172'de Demir Taht'a geçtiğine Lord Bracken Kral Eli olarak atanır ve kızı Barba resmen Aegon'un beşinci metresi olarak isimlendirilir.

Kraliçe Naerys Targaryen'in o yıl zor bir doğum yapıp neredeyse öleceği düşünülmeye başlandığı zaman El Lord Bracken açıkça kızı ve kralın evliliği üzerine konuşur. Kraliçenin iyileşmesiyle birlikte Lord Bracken'in saltanatı felakete sürüklenir; genç Prens Daeron ile amcası Ejderha Şövalyesi Aemon Kral Aegon'a Lord Eli, kızı Barba'yı ve doğurduğu piçi göndermesi için baskı yapar.

Lord Bracken konseyden gönderildikten ve Barba'nın yerine Melissa Blackwood'un yeni metres olmasından sonra Lord Bracken ve Barba kralın ilgisini çekebilmek için Lord Bracken'in küçük kızı Bethany'i eğitmeye başlarlar. FS 177 yılında Bethany kralın dikkati çekmeyi başarmış ve kralın yedinci metresi olmuştur. Ancak FS 178'de Kral Muhafızı Sör Terrence Toyne Bethany ile yatakta yakalanır, Bethany ve Lord Bracken idam edilir.

Aile

 
 
 
 
 
Lord Bracken
 
Bilinmiyor
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Barba
 
Aegon IV Targaryen
 
Bethany
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aegor Nehir