Lord Gyles'ın Evlatlığı

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Rosby.png
Lord Gyles'ın Evlatlığı
Rosby.png
Karakter Bilgisi
Bağlılık Rosby Hanesi
Kitap(lar) Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)

Lord Gyles'ın Evlatlığı, Lord Gyles Rosby'nin genç erkek evlatlığıdır. Taç Toprakları'nda bulunan Rosby'de yaşar. Adı henüz kitaplarda geçmez ve hakkında çok az şey bilinir. Lord Gyles'ın herhangi bir varisi yoktur.

Son Olaylar

Kargaların Ziyafeti

Lord Gyles'ın Evlatlığı, Kral'ın Şehri'ne giderken Rosby'de konaklamak isteyen Leydi Falyse Stokeworth ve kocası Sör Balman Byrch'ı kaleye almayı reddeder. Falyse, Cersei Lannister'a Lord Gyles Rosby öldüğünde kanunlara göre Rosby'nin Stokeworth Haneis'ne geçmesi gerektiğini çünkü Lord Gyles'ın ikinci eşinin halasını annesi Leydi Tanda olduğunu ve yine annesi Leydi Tanda ile Lord Gyles'ın üçüncü dereceden kuzen olduğunu söyler. Falyse, kötü tabiatı olan çocuğun Rosby topraklarında hak iddia edebileceği ve kanunlara itiraz edeceği endişesini paylaşır.

Yüce Üstat Pycelle, Lord Gyles Rosby'nin öldüğünü Cersie'ye bildirmesinden sonra Gyles'ın kendi kanından çocuğu olmadığını ancak bir evlatlığı olduğunu söyler. Cersei, çocuğun Gyles'ın kendi kanından olmadığını söyleyerek Rosby arazilerini, kalesini ve zenginliğini ele geçirmeye karar verir. Pycelle itiraz eder ve Gyles'ın evlatlığı olduğunu tekrar eder ancak sonrasında Pycelle, Gyles'ın ölmeden önceki son isteğinin toprakları ve kalesinin tamamının Kral Tommen Baratheon'a bıraktığını iddia ederek hazineyi kraliyete bağlar.

Ejderhaların Dansı

Rosby mirası Kızıl Kale'deki taht odasında Küçük Konsey toplantısında ortaya çıkar. Yüce Üstat Pycelle'a göre kalede hak iddia eden altı kişi vardır ancak konsey acil konuları konuşmak için Rosby mirası konusunu daha sonra çözmeye karar verir. Lord Gyles'ın evlatlığının altı hak sahibinden biri olması söz konusu değildir.