Lord Harroway'ın Kasabası

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Lord Harroway'ın Kasabası'nın Haritadaki hali
Lord Harroway'ın Kasabası'nın Haritadaki hali
Lord Harroway'ın Kasabası
Lord Harroway'ın Kasabası'nın Haritadaki hali

Lord Harroway'ın Kasabası yada kısaca Harroway, Nehir Toprakları'nda Üç Dişli Mızrak üzerinde bulunan bir kasabadır. Roote Hanesi'nin yerleşkesidir. Yedi köşeli sept, iki katlı han ve yuvarlak kuleli Harroway Kalesi bulunur. Soyu tükenmiş hane olan Harroway Hanesi'nden bölgeyi almışlardır.

Tarihi

Eski Nehir Kralları Fairmarket, Lord Harroway'ın Kasabası ve Tuzçukuru'nun genişleyip bir şehir olması ayrıcalığını reddedip kasaba olarak kalmalarını sağladı.

Harroway Hanesi'nin yok olmasından sonra Kral Maegor I Targaryen hanenin şövalyelerinden güçlü olana Harrenhal'ı vadeder. Sör Walton Towers onuru için Harroway sokaklarında savaşan yirmi üç hane şövalyesini yenerek zafer kazandı.

Lord Harroway'ın Kasabası Ejderhaların Dansı sırasında Vhagar tarafından yakıldı.

Beş Kralın Savaşı'ndan seksen yıl önce nehir taşmış, Üç Dişli Mızrak'ın karşındaki Beyaz Duvarlar'a ve Yol Ağzındaki Han'a kayıklarla gidilmek zorunda kalınmıştır.

Son Olaylar

Kılıçların Fırtınası

Arya Stark ve Sandor Clegane Üç Dişli Mızrak'ın sınırlarından taştığını ve Lord Harroway'ın Kasabası'nın sular altında kaldığını görürler.

Kargaların Ziyafeti

Brienne Tarth Yol Ağzındaki Han'da durduktan sonra Septon Meribald Lord Harroway'ın Kasabası ve diğer kasabaları seyahat etme niyetindedir.