Lord Limanı

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Lord Limanı
Liman
Lord limanı.jpg
Konum Pyke Adası, Demir Adalar
Yönetim Botley Hanesi , Derebeylik.
Halk Demirdoğumlu
Din Boğulmuş Tanrı

Lord Limanı, Pyke'nin Botley Hanesi'nin yerleşkesidir. Demir Adalar'ın en geniş kasabasıdır.

Lord Hewett'ın Kasabası'nın yarısı büyüklüğündedir. Lord Limanı mükemmel kılıç, balta, zil ve zırh üreten demirci ve metal işçileri ile doludur. Lord Limanı Greyjoy Hanesi'nin yerleşkesi Pyke Kalesi'ne ulaşmak için güvenli geçiş yeridir.

Tarihi

Greyjoy İsyanı sırasında kereste ve sazlardan yapılmış olan kalesi ile Lord Limanı Kral Robert Baratheon ve ordusu adaya geldiğinde ilk düşen yerlerden biridir. Kale ve köy yerle bir edildi ve sept yakıldı.

Savaştan sonra Lord Sawane Botley bir tepenin üzerine kalesini yeniden inşa ettirdi, Botley Hanesi'nin sancaklarını köşelerindeki kulelerden sarkıtır.

Lord Limanı'nın yanan kalıntıları taştan yeniden inşa edilir, çatılar için sazlar kesilir ve bu işleri köylü halk yapar. Limanın yanında bulunan hanın boyu iki kat arttırılır, üst katı taştan alt katı ahşaptan yapılır. Sept yeniden inşa edilmez çünkü Demirdoğumlu'lar Boğulmuş Tanrı'yı Robert'ın muzaffer dini olan Yedi İnancı'na tercih ederler.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Theon Greyjoy Pyke'ye giderken Lord Limanı'nın üzerinden geçer. Babası Balon Greyjoy ticaret gemilerinin adadan ayrılmalarını engeller.

Kılıçların Fırtınası

Myraham gemisinin kaptanı, Balon'un ölmesinden sonra ki gün kardeşi Euron Greyjoy'un Lord Limanı'na geldiğini söyler.

Kargaların Ziyafeti

Sawane Botley Euron'a limanın ona ait olduğunu, kendisinin Lord Limanı Lordu olduğunu, Balon'un tanınan varisinin Theon olup Euron olmadığını belirtir ve bu yüzden boğulur. Lord Liman'lı Ralf bu köyden gelmiştir, hanenin yeni Lordu Germund Botley'dir.