Lothor Brune

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Brune.png
Lothor Brune
MiniLothorBrune.png
Lothor Brune AFFC.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Lothor Elma-Yiyen
Unvan Sör
Bağlılık Kahverengi Oyuk'un Brune Hanesi
Harrenhal'ın Baelish Hanesi
Kitap(lar) Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti (Görüldü)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)

Sör Lothor Brune, paralı askerdir. Taç Toprakları'nda ki Kahverengi Oyuk'un Brune Hanesi'nin bir üyesidir ancak sadakati Lord Petyr Baelish'e aittir.

Kişisel arması beyaz zemin üzerine kahverengi ayı pençesi; yukarıda sarı zemin üzerinde sırasıyla kırmızı, yeşil ve kırmızı elma çöpüdür.

Görünüş ve Karakteri

Lothor, sessiz, sadık ve orta yaşlarda bir adamdır. Kare suratlı, ezik burunlu ve tüy gibi gri saçlara sahiptir. Tıknazdır ancak güçlüdür. Yakışıklı biri değildir ancak çirkinde değildir.

Sör Lothor Brune TheMico.jpg

Hayatı

Lothor aşağı tabakada doğmuş ve Brune Hanesi'ne uzak fakir bir kuzendir. Babasının ölümünden sonra Lothor Kahverengi Oyuk'un Brune'larının yanına gider fakat Brune'lar onu reddederek aynı kandan gelmediklerini söyler. Ayrıca silah kullanmayı zor yoldan öğrenmiştir.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Lothor, Kral'ın Şehri'ndeki El Turnuvası'na katılır. Berabere kaldığı Jory Cassel'i Kral Robert Baratheon'un verdiği kararla yenmiş sayılır, sonrada Sör Aron Santagar'ı da yener ancak sonunda Sör Robar Royce'a yenilir.

Kralların Çarpışması

Lothor Brune, Kral Joffrey'in 13. İsim Günü Turnuvası'na katılır. Bununla birlikte rakibi Sör Dontos Hollard atına binemeyecek kadar sarhoş olduğu için hükmen galip sayılır.

Lothor Karasu Savaşı sırasında, Joffrey adına savaşarak Fossoway'lerden Sör Jon Fossoway'i yakalamış, Sör Bryen ile Sör Edwyn'i öldürmüştür ayrıca Fossoway'lerin armasına ithafen Lothar Elma-Yiyen lakabını kazanmıştır. Savaştaki başarısı nedeniyle Lothor şövalye ilan edilir ve Beş Kralın Savaşı bittiğinde Nehir Toprakları'nda toprak ve kale verileceği söylenir. Lothor Brune Hanesi'nin armasını Fossoway'lere karşı elde ettiği başarının ardından değiştirir.

Kılıçların Fırtınası

Lothor Lord Petyr Baelish'in emrine girer ve onun verdiği emirleSansa StarkKızıl Kale'den çıkartan Sör Dontos Hollard'ı sırrı kimseye söylememesi için öldürür. Lysa Tully ve Petyr'in Parmaklar'da evlenmesinden sonra şimdilik Alayne Taş olarak bilinecek olan Sansa Stark'ı şarkıcı Marillion'un tacizlerinden korur. Kartal Yuvası'na vardıktan sonra Lord Baelish, muhafızlar kaptanı olan Marwyn Belmore'u görevden almış ve yerine Lothor'u atamıştır.

Lothor Brune by cloudninja9.jpg

Kargaların Ziyafeti

Sör Lothor Brune artık Vadi'nin Koruyucusu Lord Petyr Baelish'in hane halkındandır. Muhtemelen Alayne Taş'ın gerçekte Sansa Stark olduğunu bilmektedir. Sansa Petyr'e bunndan bahsettiğinde Lothor'un doğuştan sıkı ağızlı olduğunu, Oswell Kettleblack'in onu izlediğini ve Lothor'un da Oswell'i izlediğini söyler.

İstidacı Lordlar'la yapılan toplantı da Sör Lothor çalışma odasının kapısında durmaktadır. Bununla birlikte Sör Lyn Corbray kılıcını çektiğinde Lothor'da çeker. Düello başlamadan önce diğer lordlar tarafından Lyn sakinleştirilir.

Sansa Lothor'un Kral Robert Baratheon'un piç kızı Mya Taş'dan hoşlandığını düşünür. Mya'dan bahsederken hep gülümsediğini farkeder.

Alıntılar

Sıradan fakat dürüst bir yüz.

Sansa Stark'ın düşünceleri

Sakin, sessiz fakat güçlü bir adamdı. Petyr onun sadık biri olduğunu söylüyor ve ona kimseye güvenmediği kadar güveniyor.

Sansa Stark'ın düşünceleri