Lyn Corbray

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Corbray hanesi.png
Lyn Corbray
Corbray hanesi.png
Lyn.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Sör
Bağlılık Corbray Hanesi
İstidacı Lordlar
Irk Vadili
Doğum Yürek Evi
Kitap(lar) Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması (Bahsedildi)
Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)
Kargaların Ziyafeti (Görüldü)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)
Kış Rüzgarları (Görüldü)

Sör Lyn Corbray, Corbray Hanesi'nden bir şövalyedir. Yürek Evi Lordu Lyonel Corbray'in kardeşi ve varisidir.

Lyn Corbray

Görünüş ve Karakter

Lyn ince bir adamdır. Yakışıklıdır ancak faydasız, pervasız ve aksidir. Omuzlarına uzanan kahverengi saçları vardır. Genellikle para konusunda hep sorunları vardır ve kadınlar yerine erkeklerle ilgilendiği bilinen bir gerçektir.

Tarihi

Sör Lyn Targaryen Hanesi için mücadele eder. Robert'ın İsyanı başlarında Martı Kasabası'nda Lord Jon Arryn'e karşı Marq Grafton'un yanında savaşır. Affedilir ve Targaryen Hanesi'ne karşı savaşır.

Üç Dişli Mızrak Savaşı'nda babası Lord Corbray kötü yaralanır. Lyn karışık haldeki orduları toplar, Valyrian Çeliği'nden kılıcı Leydi Forlorn'u alır ve Dornelu ordulara saldırı başlatır. Bizzat yaralı olan Lewyn Martell'i öldürür.

Savaşta Lyn'in başarısı onurlandırılır, babasının ölümü üzerine Leydi Forlorn'u miras olarak alır. Ağabeyi Lyonel Corbray ise geri kalan toprakları ve unvanları alır ancak kılıcı alamamasının kızgınlığını barındırır.

Lyn Corbray by cloudninja9.jpg

Son Olaylar

Taht Oyunları

Lord Jon Arryn'in ölümünden sonra Leydi Lysa Tully'e talip olur. Mychel Redfort yaveridir. Tyrion Lannister'ın yargılanmasına katılır. Vadi'nin şampiyonu olarak kendini sunar ve Tyrion Lannister'la dövüşmek istediğini söyler ama Lysa tarafından tepkiyle reddedilir.

Yargılanmada Bronn'un zaferinin ardından Lyn, Tyrion ile Bronn'u Kanlı Kapı'ya kadar götürür ve onlara bir daha Vadi'ye gelmemeleri söyler.

Kargaların Ziyafeti

Lyn, Lord Petyr Baelish ve Lord Robert Arryn'le mütareke yapmak için İstidacı Lordlar'la beraber Kartal Yuvası'na gider. Lord Nestor Royce Lyn'in yarım yıldan fazla Lysa'nın yanında gezdiğini söyler. Mütareke sırasında Lyn konuşmayı gereksiz bulur ve misafir hakkını ihlal ederek Petyr'e kılıcı Leydi Forlorn'u çeker ve tehdit eder. Sör Lothor Brune yolunu kesmek için hamle yapar ancak İstidacı Lordlar onlara müdahele eder. Lyn kısa bir süre sonra mütarekeyi bırakır.

Daha sonra Petyr Lyn'i satın aldığını kabul eder, görevi ise Petyr'e nefret ettiğini herkese inandıracak ve ona karşı her komploya katılıp ona bilgi vereceğini Sansa Stark'a söyler. Petyr Lyn'i satın almak için altın ve oğlanların yeteceğini söyler.

Kış Rüzgarları

Ay Kapıları'ndaki Kanatlı Şövalye Kardeşliği için yapılan turnuva öncesinde Sör Owen'ı yener. Dolgun göğüslü Myranda Royce'u reddeder çünkü cinsiyeti onun ilgisini çekmez.

Alıntılar

Lyn Corbray tehlikeli bir adamdır.

Lord Nestor Royce