Lyonel Corbray

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Corbray hanesi.png
Lyonel Corbray
Corbray hanesi.png
Karakter Bilgisi
Unvan Yürek Evi Lordu
Bağlılık Corbray Hanesi
Irk Vadili
Doğum 260FSYürek Evi
Kitap(lar) Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)
Kış Rüzgarları (Bahsedildi)

Lord Lyonel Corbray, Yürek Evi Lordu ve Corbray Hanesi'nin başıdır. Sör Lyn ve Sör Lucas adında iki kardeşi vardır. Kırklı yaşlardadır.

Tarihi

Lord Corbray Üç Dişli Mızrak Savaşı'nda yaralanır. Lyonel babasını arkadaki üstatların yanına taşır kardeşi Sör Lyn ise babasının kılıcı Leydi Forlorn'u aldı ve Dornelu'lara saldırdı. Lord Corbray öldüğünde unvanları Lyonel'e kaldı, toprakları ve kılıcı Leydi Forlorn ise Sör Lyn aldı. Lyonel kendini kandırılmış hisseder.

Lyonel'in karısı sadece bebeklik dönemine kadar yaşamış bir çocuk doğurdu. Evliliklerinin sonuna kadar kardeşi Lyn varisi olmuştur.

Son Olaylar

Kargaların Ziyafeti

Lord Lyonel, Vadi'nin Koruyucusu Lord Petyr Baelish'i görevden almak isteyen İstidacı Lordlar'a katılmaz.Petyr'in aracılığıyla Martı Kasabası'nda zengin bir tüccarın on altı yaşındaki kızıyla evlenir. Lyonel büyük bir çeyiz alır. Geniş katılımlı bir düğün olur, Lord Benedar Belmore süpriz bir şekilde düğüne katılır ve Serçeparmak'la barışır. İstidacı Lordlar'ın düğüne katılması beklenmez. Sonunda Lord Belmore, Leydi Waynwood ve Dokuz Yıldız Şövalyesi düğüne katılır, bunların yanında Lord Waxley, Lord Grafton ve Lord Lynderly'de düğüne katılanlardandır.

Kış Rüzgarları

Lord Lyonel Ay Kapıları'nda düzenlenen turnuvaya katılmaz, yeni evlendiği hamile eşinin yanında Yürek Evi'nde kalır. Uzun süredir istediği varisi beklediği söylenir.