Lyonel Strong

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
StrongHanesi.PNG
Lyonel Strong
StrongHanesi.PNG
Karakter Bilgisi
Unvan Harrenhal Lordu
Kanun Başı
Kral Eli
Bağlılık Strong Hanesi
Irk Nehirli
Ölüm FS 120Harrenhal
1. Bilinmiyor
2. Bilinmiyor
3.Bilinmiyor
Kitap(lar) Düzenbaz Prens (Bahsedildi)

Lord Lyonel Strong, Kral Viserys I Targaryen döneminde Harrenhal Lordu ve Strong Hanesi'nin başı, Küçük Konsey'de ise önce Kanun Başı sonrasında Kral Eli olmuştur. Sör Harwin ile Lord Larys adında iki oğlu ve iki kızı vardır.

Görünüş ve Karakter

Lyonel büyük savaşçı olmasıyla ünlü kel bir adamdır. Konuşması yavaş ve sessiz olmakla birlikte genellikle ani saldırıları geçiştirebilir. Bununla birlikte son derece zekidir ve iyi öğrenir.

Tarihi

Lyonel Hisar'da eğitim gördü, altı zincir kazandı ve yasanın tüm bilgilerini öğrendi.

Lyonel Eski Kral Jaehaerys I Targaryen döneminde Harrenhal Lordu oldu. FS 105'de Kral Viserys I Targaryen'in konseyinde Kanun Başı oldu ve FS 109'da Sör Otto Hightower yerine Kral Eli seçildi.

Prens Daemon Targaryen'in Prenses Rhaenyra Targaryen'in bakireliğini aldığı konusunda iddialar çıktığı zaman Lyonel Viserys'e Daemon'un ihanetten idam edilmesi gerektiğini söyler. Bununla birlikte Septon Eustace kral kanı lanetini konseye hatırlatır ve Daemon'u sürgüne gönderir.

Lyonel Harrenhal'daki yangında oğlu ve varisi Sör Harwin ile beraber ölmüştür. Yangın bir kaza olarak kabul edilir ve Harrenhal Laneti olarak söylenir. Bununla birlikte Daemon, Lord Corlys Velaryon, Kral Viserys ve Harrenhal'ın mirasını isteyen Lyonel'in küçük oğlu Larys'de şüphelilerdendirler.

 
 
 
Lyonel
 
Üç Eşi
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Simon
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Harwin
 
Larys
 
Bilinmeyen Kızı
 
Bilinmeyen Kızı
 
 
 
Torunları