Maggy

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Maggy
Blood and prophecies by crisurdiales.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Kurbağa Maggy
Kitap(lar) Kargaların Şöleni

Daha çok Kurbağa Maggy olarak bilinen Maggy, Lannis Limanı’nda yaşayan bir orman cadısıdır. Gerçek ismi unutulmuş ve muhtemelen Maggy ismi de Maegi kelimesinden türemiştir.

Geçmişi

Maggy Lannis Limanı’na gençken kocasıyla birlikte gelmiştir. Kocası doğu ile baharat ticareti yapmıştır. Erkek çocukları Spicer Hanedanı’nın kurucusudur. Cersei Lannister küçük bir kızken Maggy’nin büyülü güçleriyle ilgili söylentileri duyduktan sonra onu aramıştır. Kral Aerys II Targaryen’in Batı’ya ziyareti şerefine yapılan turnuva sırasında Cersei, arkadaşları Jeyne Farman ve Melara Hetherspoon ile birlikte Maggy’nin yanına gitmişlerdir. Ayrıca bu turnuva esnasında Cersei, Prens Rhaegar Targaryen’e aşık olmuştur.Jeyne, Maggy’nin sarı gözlerini görünce kaçmıştır. Maggy ilkten Cersei ve Melara’ya onların gelecekleri hakkında bilgi vermeyi reddetmiştir ancak Cersei’nin tehditleriyle yüzleşince istemeden de olsa kabul etmiştir. Cersei’nin üç soru sormasına izin vermiş ve valonqar kehanetini yapmıştır( Yüksek Valyria dilinde küçük erkek kardeş demektir.) Bu kehanet sonradan Cersei’nin aklından çıkmamıştır. Sıra Melana’ya geldiği zaman kızın genç yaşında öleceği hakkında kehanette bulunmuştur. Üstü kapalı bir şekilde Cersei tarafından öldürüleceğini söylemiştir. Bu kehanetin üzerine hoşnutsuz olan Cersei, Maggy’nin gözüne bir kavanoz iksir atıp kaçmış ve onlara lanet okurken yanından ayrılmışlardır.

Kehanetler

Cersei’nin kraliçeliği: Daha genç ve daha güzel bir kraliçe Cersei’nin felaketi olacak.

Cersei: Prensle ne zaman evleneceğim?

Maggy: Hiçbir zaman. Sen kralla evleneceksin.

Cersei: Ama kraliçe olacağım değil mi?

Maggy: Evet kraliçe olacaksın. Ta ki daha genç ve daha güzel biri gelip seni devirinceye ve değer verdiğin her şeyi elinden alıncaya kadar.

Cersei’nin çocukları: Cersei çocuklarından daha fazla yaşayacak ve valonqar’ın ellerinde ölecek.

Cersei: Kralla benim çocuklarımız olacak mı?

Maggy: Evet. 16 tane onun, 3 tane de senin olacak.

Maggy: Taçları altından olacak ve kefenleri de. Ve göz yaşların seni boğduğunda, valonqar gelip senin beyaz solgun boğazına ellerini saracak ve boğarak seni öldürecek.

Melara’nın evliliği: Sonradan bir kuyuya düşüp boğularak ölecek.

Melara: Jaime ile evlenecek miyim?

Maggy: Ne Jaime ile evleneceksin ne de başka bir adamla. Senin bekaretini solucanlar alacak. Senin ölümün bugün burada, küçüğüm. Onun nefesini hissedebiliyor musun? Çok yakınında.