Mallister Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Denizgözcüsü'nün Mallister Hanesi
Mallisterhanesi.png
Hane arması Mor zemin üzerinde gümüş bir kartal
Sözler Diğerlerinin Üstünde
Yerleşke Denizgözcüsü
Şimdiki Lord Lord Jason Mallister
Bölge Nehir Toprakları
Unvan Denizgözcüsü Lordu
Varis Sör Patrek Mallister
Bağlılık Harrenhal-Baelish Hanesi

Denizgözcüsü'nün Mallister Hanesi, Nehir Toprakları'ndaki en önemli soylu hanelerden biridir. Denizgözcüsü, Demir Adalar'dan gelen tehlikelere karşı sahili savunmak için inşa edilmiş bir hisardır ve tarihi Fetih Savaşı'ndan öncesine uzanır. Mallister'lar Demir Adamlar'dan hoşlanmazlar.

Armaları mor zemin üzerinde gümüş bir kartaldır. Sözleri ise Diğerlerinin Üstünde 'dir.

Tarih

Andal Devri

Mallister'lar Kral Torgon Greyiron döneminde gelen Demirdoğumlu'lardan Kartal Burnu'nu alır.

Justman Hanesi'nin yıkılışını takip eden yüzyılda Nehir Toprakları'nda kurulan küçük krallıklardan biri de Mallister'lardır. Teague Hanesi kontrolü sağlayana kadar saltanat sürerler.

Lord Petyr Mallister Durrandon Hanesi'nin Fırtına Kralı'na karşı ayaklanır ancak yenilgisine kadar kısa ve utanç verici bir saltanat sürer.

Targaryen Devri

Mallister'lar Fetih Savaşı sırasında Fatih Aegon Targaryen'i destekler ve Harrenhal'da ki Kara Harren'e karşı ayaklanır.

Lord Borros Baratheon'un Kral Yolu Savaşı'nda Lord Mallister'ı öldürdüğü söylenir.

Sör Desmond Mallister'ın Lord Loron Greyjoy ile büyük ve trajik bir dostluğu vardır.

Lord Lymond Mallister Kral Viserys I Targaryen'in tahta çıkışını kutlamak için Bakire Havuzu Turnuvası'nda Sör Criston Cole'u atsız bırakır. Sör Joseth Mallister Ashford Turnuvası'nda atlı dövüşlere katılır. İlk dövüşlerin birinde aldığı darbelerle bilinçsiz bırakılır. Prens Rhaegar Targaryen, Fırtına Burnu'nda yapılan turnuvada Lord Jason'u atsız bıraktı.

Jeffory Mallister Brandon Stark'ın yoldaşlarından biridir, ihanetle suçlanır ve Aerys II Targaryen'in emriyle idam edilir. Robert'ın İsyanı sırasında Lord Jason, Catelyn Tully ve Eddard Stark'ın düğününe katılır. Hediyeleri çok cömert bulunur. Üç Dişli Mızrak Savaşı'nda Lord Jason, Prens Rhaegar Targaryen'e yeminli üç lordu öldürür.

Baratheon Devri

Greyjoy İsyanı'nda Lord Jason Denizgözcüsü'nün duvarlarının altında Rodrik Greyjoy'u öldürür. İsyanın ardından yapılan Lannis Limanı Turnuvası'na Lord Jason'da katılır. Ancak nihai galip Lord Jorah Mormont'a yenilir.

Will, Mallister topraklarında kaçakçılık yaparken Lord Jason'un adamları tarafından yakalanır ve Gece Gözcüleri'ne gönderilir.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Catelyn Tully, Lord Jason'u El Turnuvası'na giderken görür. Turnuvada Lord Jason Sör Aron Santagar'ı yener.

Lord Jason, Kral Robert Baratheon öldükten sonra yeni taç giymiş Kral Joffrey Baratheon'a sadakat yemini etmesi için saraya çağrılır, gelmemekte ısrar etmesi durumunda ihanet eden soylulardan sayılacağı ilan edilir.

Mallister'ler, Robb Stark İkizler'den güneye indiği zaman Kuzeyli'lere katılır. Lord Jason'un oğlu Patrek Mallister Fısıltılı Orman Savaşı'nda ve Kamplar Savaşı'nda Robb Stark'ın yanında at süren otuz soylu oğuldan biridir. Alt kumandanlardan biri olan Lord Jason, Lord Gawen Westerling'i esir alır.

Kralların Çarpışması

Lord Jason ve Patrek, Denizgözcüsü'ne dönerken Theon Greyjoy'uda yanlarına almışlardır. Geçitler Savaşı'nda Lord Jason dört geçidi savunur.

Kılıçların Fırtınası

Lord Jason, Hoster Tully'in cenaze töreninde tekneyi iten yedi soyludan biridir.

Cadı Bataklığı'nda Lord Jason, kuzey lordları ve nehir lordları toplandığında Myraham'ın kaptanını getirir ve kaptan Balon Greyjoy'un öldüğünü, Euron Greyjoy'unda Deniztaşı Tahtı'nda hak iddia ettiğini anlatır. Lord Mallister Denizgözcüsü'nde inşa ettiği filonun yarım düzine uzun gemi ve iki savaş gemisi olduğunu söyler. Robb, Bozsu Gözcüsü'nü bulması için Lord Jason'un iki savaş gemisinin birini Galbart Glover'e diğerine de Leydi Maege Mormont'a verir.

Sör Denys Mallister, Lord Kumandan Mormont'un ölümünden sonra yeni Lord Kumandan olmak için aday olur. Ancak Jon Kar'ın lehine geri çekilir.

Kargaların Ziyafeti

Kızıl Düğün'den sonra Kara Walder Frey Lord Jason'a eğer teslim olmazsa Patrek'i asacağını söyler. Lord Jason teslim olur.

Mallister'lar Demir Taht'a yemin etse de Sör Jaime Lannister Nehirova Kuşatması'na geldiğinde Mallister sancaklarını görmez.

Ejderhaların Dansı

Lord Jason ve varisi Patrek, Frey'ler tarafından kendi kalelerinde esir tutulur.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Mallister Hanesi

Ana dal ile alakası bilinmeyen diğer hane üyeleri şunlardır;

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bilinmeyen Mallister
 
Denys
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jason
 
 
Bilinmeyen Kardeşi
 
 
 
 
 
 
 
 
Patrek
 
 


Hane Halkı

Wendel Frey, bir yaver.

Tarihi Üyeler