Marbrand Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Marbrand Hanesi
House-Marbrand-Main-Shield.PNG
Hane arması Duman rengi zemin üzerine yanan bir ağaç
Sözler Parlak Yanar
Şimdiki Lord Lord Damon Marbrand
Bölge Batı Toprakları
Unvan Külizi Lordu
Varis Ser Addam Marbrand
Bağlılık Lannister Hanesi

Külizi'nin Marbrand Hanesi Batı Toprakları'nda bulunan soylu bir hanedir. Yerleşkeleri olan Külizi kayalık bir yerde kurulmuştur. Armaları yanan bir ağaç, sözleri ise Parlak Yanar 'dır.

Tarih

Marbrand Hanesi Andal İstilası sırasında İlk İnsanlar ve Andallar tarafından kurulmuştur. Sör Lorent Marbrand, Viserys I Targaryen döneminde Kral Muhafızları'nın bir üyesiydi. Ashford'ta düzenlenen turnuvada Sör Denys Marbrand'ın yarıştığı biliniyor. Dunk ve Egg'in Hikayeleri serisinden Gezgin Şövalye kitabının çizgi roman uyarlamasında, Sör Denys Marbrand ve hane arması görünür. Rivayetlere göre, Marbrand Hanesi, Reyne-Tarbeck İsyanında Tywin Lannister'ı destekledi.

Son Olaylar

Taht Oyunları

El Turnuvası’na katılan şövalyelerden biri Marbrand Hanesi’nin armasını taşıyordu. Sör Addam, Tywin Lannister’ın ordusunun öncü kuvvetini komuta ediyordu ve Tywin'in en cesur komutanı olarak kabul edilirdi. Yeşil Çatal Savaşı’nda Sör Addam, Lannister ordusunun sağ kanadını yönetiyordu ve bu kanatta dört kadar asker vardı.

Kralların Çarpışması

Kral Robb, Batı Toprakları’na saldırdığı sırada, Külizi Kalesi’ni de almıştır. Geçitler Savaşı’nda Sör Addam, Nehir Toprakları ordusu tarafından üç kez geri püskürtülmüştür.

Kılıçların Fırtınası

Sör Addam, Kral Toprakları Şehir Gözcüleri’nin kumandanlığına getirilmiştir. Sör Addam, Oberyn Martell ve kafilesini karşılayan grubun içindeydi. Sör Addam, Kral Joffrey I’e düğün hediyesi olarak bir çift gümüş mahmuz hediye etmiştir.

Kargaların Ziyafeti

Sör Jamie, Addam Marbran’dı Nehirova Kuşatması’na giderken yanında götürmüştür ve ileri kolların komutasını ona vermiştir. Sör Jamie, Sör Addam’dan onula dövüş çalışması yapmasını ve sol elini test etmesini istemiştir. Çalışmadan sonra Jamie’nin vücudunda birçok morluk oluşmuştur.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Marbrand Hanesi

Ana kolla nasıl bir akrabalığı olduğu bilinmemekle birlikte diğer aile üyeleri;

Hane Halkı

Tarihi Üyeler