Marillion

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Marillion
Marillion TheMico.jpg
Karakter Bilgisi
Doğum 279FS veya 280FS
Ölüm 300FSKartal Yuvası
Kitap(lar) Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması (Bahsedildi)
Kılıçların Fırtınası]] (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti (Görüldü)
Oyuncu Emun Elliott
TV Sezon 1

Marillion, bir şarkıcıdır. Yakışıklıdır, arp çalar ve tenordur. Yetenekleri ve görünüşü abartılıdır.

Görünüşü

Marillion yakışıklıdır. Çocuksu bir görünüme sahiptir ve uzun boyludur. Pürüzsüz bir cildi, kumral saçları ve büyüleyici bir güzelliği vardır.

Hayatı

Marillion, Prens Joffrey'in İsim Günü Turnuvası için Kral'ın Şehri'ne gelir. Turnuva sırasında şarkı söyleyerek bir sürü gümüş kazanır ancak mızrak dövüşlerinde Loras Tyrell'a karşı Jaime Lannister'a bahis yatırdığı için kaybeder.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Marillion Kavşaktaki Han'da Catelyn Stark ve Rodrik Cassel ile rastlaşır. Catelyn'in Tyrion Lannister'ı yakalamasından sonra onlarla birlikte Kartal Yuvası'na gider. Yol sırasında grup Dağ Klanları tarafından saldırıya uğrar, kaburgası, ahşap arpı ve arpı kullanan dört parmağı kırılır. Ölü klan üyelerinden birinin gölge kedisinden yapılmış postu mücadele sonrasında Marillon'un olur. Marillion Tyrion'un Kartal Yuvası'nda ki duruşmasında orada olanalrdan biridir; Tyrion Marillion'a dövüşle yargılanmada şampiyonunu seçmesine izin vermediklerini anlatan bir şarkı yazmasını ister.

Marillion.jpg

Kılıçlarını Fırtınası

Marillion Kartal Yuvası'nda kalır ve Lysa Tully'nin gözdesi olur. Marillion birlikte olmak için birkaç hizmetçiyi tehdit eder ve bu süre boyunca hakkında yalan söyledikleri için iki hizmetçiyi ve bir yaver çömezini kovdurur. Ayrıca daha sonra çok istekli olduğunu itiraf eden Myranda Royce ile de birlikte olmuştur.

Baelish Kulesi'nde ki Lysa Tully ve Petyr Baelish'in düğününe Marillion'da katılır. Yatak töreni sonrasında sarhoş olur ve Sansa Stark'a tecavüz etmeye çalışır. Petyr'den Sansa'ya göz kulak olması için emir alan Lothor Brune bunu önler ve Marillion'u yaralar.

Lysa Kartal Yuvası'nda Petyr'in Sansa'yı öptüğünü görmesinden sonra Marillion'a Sansa'yı getirir. Sansa'yı suçlar ve onu Ay Kapısı'ndan atmakla tehdit eder. Olanların duyulmasını önlemek için Marillion'a arp çaldırır ve şarkı söyletir. Sansa neredeyse düşücekken Petyr gelir. Sansa'yı kurtarır ve Lysa'ya güvence verir. Sonra Lysa'yı Ay Kapısı'ndan aşağıya atar ve Marillion'un Lysa'yı öldürdüğünü söyleyerek muhafızları çağırır.

Kargaların Ziyafeti

Marillion tutuklandıktan sonra Lysa'yı öldürdüğünü Gök Hücreleri'nde itiraf eder. İtirafı karşılığında hayatını sürdürmesine izin verilir ancak gözlerini ve birkaç parmağını kaybeder. Hapsi sırasında şu şarkıları çalar;

Petyr Marillion'un itirafını Lord Nestor Royce'un önünde tekrar eder ve sonra gök hücrelerine götürülür.

Sansa daha sonra Robert Arryn'e Petry'nin bilgisine dayanarak Marillion'un öldüğünü söyler ancak Robert Marillion'un gece şarkı söyleyebildiğini ısrarla iddia eder.

Game of Thrones

Game of Thrones 'da Catelyn Tyrion'u yakalayıp Vadi'ye götürdüğünde Marillion'da ona eşlik eder. İlk sezonun sonunda Joffrey Baratheon'un konsey toplantısında görülür. Marillion Robert Baratheon hakkında alaycı bir şarkı söylediği için kral tarafından getirilir. Şarkıda Robert'ın ölümünden Lannister'ların sorumlu olduğu ima edilir. Bunun üzerine Joffrey parmaklarını veya dilini kaybetmesi arasında seçim yapmasını ister. Marillion bir seçim yapmaz ve merhamet için yalvarır. Bu işe yaramaz ve dili Ilyn Payne tarafından kesilir. Kitaplarda bu kişi aslında isimsiz bir meyhane şarkıcısıdır.

Alıntılar

Gözlerim olsaydı ağlardım.

Marillion kendisini sorgulamaya gelen Lord Nestor Royce'a itiraf ederken