Marq Mandrake

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Golden Company.svg.png
Marq Mandrake
Golden Company.svg.png
Ser Marq Mandrake TheMico.jpg
Karakter Bilgisi
Bağlılık Altın Grup
Kitap(lar) Ejderhalarla Dans (görüldü)

Marq Mandrake Altın Grup'a hizmet eden bir paralı askerdir.

Görünüş

Marq'ın yanağında eskiden köle olduğunu gösteren bir köle dövmesi vardı. Marq bu dövmeyi silmek için yanağının bir kısmını yakmıştır. Zengin birisi gibi giyinir. Buna bağlı olarak bir lorddan fidye olarak aldığı kol halkasını ve altın kafataslarının olduğu bir kolye giyer. Her kol halkası Altın Grup'a hizmet edilmiş bir yıl anlamına gelir.

Tarih

Marq Westeroslu bir sürgün olduğu için bir noktada kölelikten kaçmıştır. Nasıl, nerede ve ne kadardır köle olduğu bilinmemektedir. Marq'ın soyadı Yedi Krallık tarihinde geniş bir yer tutan, hanesinin adı olan Mandrake'den gelmektedir. Mandrake Hanesi'nden olup olunmadığı bilinmemektedir. Çünkü özgür birliklerde her adam istediği isimle çağrılabilir.

Son Olaylar

Ejderhalarla Dans

Volon Therys'in üç mil güneyinde Altın Grup ile buluşan Jon Connington, Genç Griff'in gerçekte Prens Aegon Targaryen olduğunu açıklar. Bu açıklamalarından sonra ortamda sessizlik olur. Jon, Jon Lothston ve Mar Mandrake'in karşılıklı bakıştıklarını görür ve zaten bu olayı çoktan bildiklerini anlar. Marq Westeros İşgali başlamadan tıpkı Altın Grup'un bütün üyeleri gibi Aegon VI Targaryen'in önünde diz çökmüş ve bağlılık yemini etmiştir. Westeros'ta , Jon Connington ve Altın Grup'un Akbaba Tüneği'ndeki savaş toplantısında Marq'ın kampından haber gelir "Volantisliler onu karaya çıkarmışlar, Estermont olduğu anlaşılan bir kıyıda beş yüze yakın adamla birlikte. Marq, Yeşil Kaya'yı ele geçirmiş."

Alıntılar

Laswell: Şeytan Yolu'nda öleceğime Westeros'ta ölürüm.
Marq: Ben güzel bir kalede, muhteşem araziler kazanacak ve yaşayacağım.

- Laswell Peake ve Marq