Marq Piper

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
House Piper.png
Marq Piper 
House Piper.png
Ser Marq Piper TheMico.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Sör
Bağlılık Piper Hanesi
Irk Nehirli
Doğum Pembe Bakire
Kitap(lar) Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması (Bahsedildi)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)

Sör Marq Piper, Piper Hanesi'nden bir şövalyedir ve Lord Clement Piper'ın varisidir. Sör Edmure Tully'nin iyi arkadaşıdır.

Karakter

Lord Eddard Stark ve Leydi Catelyn Tully genç Marq'ın sıcak kanlı olduğunu düşünür.

Tarihi

Sör Daven Lannister Lewys Piper'a Marq'la kavga ettiklerini ve kendisinin kazandığını söyler.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Sör Marq Lord Hoster Tully'nin Nehir Toprakları'na saldırı yapan haydutlara karşı Taçtan yardım istemesi için Kral'ın Şehri5 ne gönderdiği soylulardan biriydi, saldırıya uğrayan gruptan sağ kurtuldu.

Babalarının Altın Diş geçitlerindeki savaşta mağlup olmalarından sonra Marq ve Sör Karyl Vance, Sör Jaime Lannister'ın kuşatmasını engellemek için Üç Dişli Mızrak'ın Kızıl Çatal'ı boyunca Lannister ordularına saldırı düzenlerler.

Robb Stark'ın Fısıltılı Orman Savaşı ve Kamplar Savaşı'nı düzenleyene kadar saldırıları devam eder. Robb Stark'ın ana ordusunun Nehirova'ya gelmesini anlayamamalarının sebebinin Marq'a bağlı askerlerin Lannister süvarilerine saldırması olarak yorumlanır.

Daha sonra Nehirova'daki Robb'un savaş konseyinde bulunan Marq Casterly Kayası'na karşı yürüyüşe geçilmesini ve Renly Baratheon ile ittifak yapılmasını savunur.

Kralların Çarpışması

Marq yeminli lordu Sör Edmure Tully tarafından verilen izinle yanmış kalesi Pembe Bakire'ye gitmek için Nehirova'dan ayrılır.

Kılıçların Fırtınası

Marq, Lord Hoster Tully'nin cenazesinde tekneyi iten yedi soyludan biriydi.

Marq İkizler'deki düğünde Edmure'ye eşlik eden Nehirliler arasında yer alır. Düğün ziyafeti sırasında Sör Danwell Frey'le içme oyunu oynar. Marq Edmure'nin gelini Roslin Frey'i alan grup içerisinde yer alır, yatak geleneğinin bir parçası olarak gelinin ayakkabısını çıkardığı Catelyn Tully tarafından görülür.

Nehir Toprakları'nda seyahat eden Arya Stark ve Sandor Clegane Marq Piper'a bağlı bir okçuyla karşılaşır. Kızıl Düğün sırasında bir Bolton askeri tarafından yaralanan okçunun azabını dindirmek Sandor'a düşer.

Kargaların Ziyafeti

Marq Kızıl Düğün sonrasında İkizler'de Frey'ler tarafından alınan esirlerden biridir. Lord Clement Piper dehşet içindedir ve Demir Taht'a diz çökmesinin karşılığında oğlunun iade edileceğini düşünür. Bunun olmayacağını öğrendiğinde ise sinirlenen Lord Clement Nehirova'daki savaş konseyinde Edwyn Frey'i tehdit eder. Nehirova'nın teslim olmasından sonra Edwyn Frey, Frey'lerin hoşuna gitmesede Kızıl Düğün'de alınan tüm esirlerin bilgilerini Kral Tommen Baratheon'un vekili Jaime Lannister'a açıklar.

Aile

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Clement
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marq
 
Lewys