Marston Su

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Kingsguard.PNG
Marston Su
Kingsguard.PNG
Karakter Bilgisi
Unvan Sör
Kral Eli
Bağlılık Kral Muhafızları
Yeşiller
Doğum Ejderha Kayası
Ölüm FS 134 ile FS 136 arası
Kitap(lar) Buz ve Ateşin Şarkısı (Bahsedildi)
Prenses ve Kraliçe (Bahsedildi)

Sör Marston Su, Kral Aegon II Targaryen'in Kral Muhafızları'ndan biridir.

Sör Marston'un Ejderha Kayası'nda akrabaları vardır. Tom Karışmayansakal adlı şövalyenin bakire kız kardeşinin piç oğludur. Aynı zamanda Tom Karışmayandil'in kuzenidir. Marston'un Ejderha Kayası'nda daha fazla kuzeni vardır ancak kan bağı aynı değildir.

Tarihi

Ejderhaların Dansı

Rhaenyra Targaryen ejderhalarıyla Kral'ın Şehri'ndeki semalarda ortaya çıktığında Lord Larys Strong, Kral Aegon II Targaryen ve çocuklarını şehirden kaçırmayı planlar. Bir balıkçı kılığına bürünen Aegon'u Sör Marston kaçırır.

Aegon gizlice Ejderha Kayası'na gelir. Yaralı ejderha Sunfyre Uyku Kalesi'nden gelmiş ve Gri Hayalet'i öldürmüştür. Sör Marston ve kuzenleri Gri Hayalet'i kimin öldürdüğünü bulmak için adanın diğer tarafına geçerler. Aegon ve Sunfyre'ı bir arada bulurlar. Her ikiside tam olarak iyileşmemişlerdir, Ejderha Kayası'nı almak için Sör Marston ve kuzenleri adam toplarlar.

Marston, kuzeni Tom Karışmayandil ve adamları kaleyi almayı başarır ancak Leydi Baela Targaryen ejderhası Ay Dansıçısı ile birlikte bu hainliği bitirmek için Aegon'a ve Sunfyre'a saldırır. Yüksekten yere çakılan ejderhalardan Ay Dansıçısı ölür ve Baela yaralanır. Sör Alfred Broome Baela'yı öldürmek için kılıcını çeker ancak Sör Marston buna izin vermez.

Yiğitliğinden dolayı Kral Aegon tarafından Kral Muhafızları'na seçilir. Kral Aegon kardeşi Rhaenyra'yı ejderhasına teslim ederken Marston, diğer şövalyeler ve mevcut lordlar protesto etmek için tek kelime konuşmazlar.

Aegon III'ün Vekilliği

Kral Aegon'un ölmesinden sonra çocuk Kral Aegon'un konseyinde Kral Muhafızı olarak görevinde kalmayı başarır.

Lord Thaddeus Rowan'ın ihanetten dolayı tutuklanmasının ardından konseyde Kral Eli seçilir. Marston, Leydi Larra Rogare'un kardeşlerinin tutuklamasının ardından leydininde tutuklanmasını emreder, ancak Kral Aegon'un kardeşi ve Leydi Larra'nın kocası aynı zamanda Kanun Başı olan Prens Viserys karısını vermeyi reddeder. Marston önce görevini hatırlatır, ardından kralını korumak adına yalan yere tutuklandığı Lord Thaddeus'un yanı sıra Leydi Larra'yı da tutuklamak için Maegor'un Malikânesi'ni on sekiz gün kuşatma altına alır. Sör Marston, kendisini tutuklamak için gelen yeminli kardeşi Sör Mervyn tarafından öldürülür.