Marwyn

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Marwyn
© Fantasy Flight Games
Karakter Bilgisi
Lakap Büyücü Marwyn
Büyücü
Mastiff
Unvan Aliüstat
Kitap(lar) Taht Oyunları (bahsedildi)
Kılıçların Fırtınası (bahsedildi)
Kargaların Ziyafeti (görüldü)

Marwyn nam-ı diğer Büyücü Marwyn, Hisar'ın aliüstatıdır.

Görünüş

Marwyn ince bir boyuna ve güçlü bir çeneye sahiptir. Marwyn kısa ve bodurdur, kocaman elleri, ince bir göğsü ve bir bira göbeği vardır. Kulaklarında ve burnunda beyaz kıllar vardır. Burnu birden fazla kırılmıştır ve dişlerinde kırmızı lekeler vardır. Yüzüğü, asası ve maskesi Valyria Çeliği'nden yapılmıştır.

Hakkında

İnsanlar Marwyn'in fahişeler ve Gezgin Büyücüler ile yakınlık kurduğunu, kıllı Ibbenliler ve zift gibi siyah Yaz Adalılar ile kendi lisanlarında konuştuğunu ve Eski Şehir'in aşağısındaki iskelelerde bulunan küçük denizci tapınaklarında yabancı tanrılara kurban sunduğunu söylerler. Bazıları onu şehrin yoksul bölgelerinde,sıçan çukurlarında, genelevlerde, maskeli oyuncularla, şarkıcılarla, paralı askerler ve dilencilerle gördüğünü söylerler. Marwyn birçok tuhaf şeye inanır.

Marwyn Dar Deniz'in ötesindeki topraklara yolculuk yapmıştır. Yolculuğunda Mirri Maz Duur ile karşılaşmış ve ona Ortak Dil ile beraber insan vücudunun sırlarını öğretmiştir.

Marwyn sekiz yılını doğudaki uzak toprakların haritasını yaparak, kayıp kitapları arayarak ve büyücüler ile çalışarak geçirmiştir. Yolculuğundan döndükten sonra Aliüstat Vaellyn tarafından Marwyn'e 'Büyücü Mage' lakabı takılmıştır. Marwyn diğer üstatlara sık sık 'gri koyun' diye anar. Marwyn Kayıp Kitaplar Kitabı'nın yazarıdır.

Seyahatlerini anlatırken Asshai'de yaşayan bir hayvanın olmadığını rapor eder.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Mirri Maz Duur Daenerys Targaryen'a insan anatomisini "Marwyn" isminde bir üstattan öğrendiğinden bahseder.

Kılıçların Fırtınası

Jaime Lannister ile bir sohbetinde Qyburn Jaime'ye hayaletlerin var olabileceğine inanmasından ve bu konuyla aliüstatlardan yalnızca Marwyn'in ilgilendiğinden bahseder.

Kargaların Ziyafeti

Asha Greyjoy Lord Rodrik Harlaw'u On Kule'de Marwyn'in kitabı Kayıp Kitaplar Kitabı'nı okurken bulur.

Marwyn'in isteğiyle Alleras Samwell Tarly'yi Marwyn ile tanışmak için Marwyn'e getirir. Marwyn Samwell'in hikayesini dinler ve Daenerys Targaryen ile görüşmek istediğini söyler. Marwyn Samwell'e Daenerys ve ejderhaları hakkında sessiz olmasını, çalışmalarını bitirmesini ve mümkün olan en hızlı şekilde Sur'a dönmesini emreder. Daha sonra Marwyn mümkün olan en hızlı şekilde Daenerys ile Meeren'de görüşmek ve Tarçın Rüzgarı'nı yakalamak için ayrılır.