Mavi Ozan

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Wat
Karakter Bilgisi
Lakap Mavi Ozan
Bağlılık Tyrell Hanesi
Kitap(lar) Kargaların Ziyafeti (Göründü)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)

Mavi Ozan, Tyrell Hanesi'ne hizmet eden genç bir şarkıcıdır. Gerçek ismi Watdır. Tüm giysileri mavidir, omuzlarına inen dalgalı saçlarını Tyrosh tarzında maviye boyar. Çok yakışıklı genç bir adamdır.

Tarih

Wat, bir gemi tedarikçisinin oğluydu, ticaretin içinde büyüdü ancak, ud yapmada daha yetenekli olduğunu keşfetti. On iki yaşındayken bir müzisyen topluluğuna katılmak için kaçtı. Himaye aramak için Kral Toprakları'na gelmeden önce Menzil'in yarısını amaçsızca dolaştı.

Son Olaylar

Kargaların Ziyafeti

Mavi Ozan, Tyrell Hanesi maiyetinin bir parçası olarak, Tommen Baratheon ile Margaery Tyrell'in düğününde şarkı söyledi. Kraliçe Cersei Lannister, Margaery'i Kral Toprakları'ndan göndermek için gösterdiği çabalarda Mavi Ozan'ı bir piyon olarak kullanmak için entrika çevirdi. Wat böyle bir şeyi asla yapmadığını iddia ettiği halde, Margaery'i baştan çıkardığı gerekçesiyle tutuklattı ve zindana gönderdi. Cersei'nin önünde Qyburn tarafından soyuldu ve sakat bırakıldı. Qyburn Wat'ın gözlerinden birini çıkardı ve göğüs uçlarını kesti ve Cersei'nin ondan istediği gibi bir hikaye Mavi Ozan'a anlattırıldı. İşkence altında Margaery'nin sahte aşıklarının isimlerini verdi:

Mavi Ozan, aynı zamanda Sör Loras Tyrell ve Horas Redwyne ile Hobber Redwyne isimlerini de verdi ama Cersei bu üç isimden caymasını istedi. Çünkü, Loras suçlaması inandırıcı değildi ve Redwyne'ların desteğine ve Demiradamlar'ın üstesinden gelebilmek için Redwyne gemilerine ihtiyacı vardı. Margaery suçlaması başarıyla hallolunca Cersei Wat'ı bir kez daha tutukladı. Bu sefer de Yedi İnancı tarafından işkence edildi ama Cersei'nin ondan istediği hikayeyi anlatmaya devam etti.

Ejderhaların Dansı

Mavi Ozan hala İnanç tarafından tutulmaktadır. Kevan Lannister'a göre aklını kaçırmış görünmektedir.