Melara Hetherspoon

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
HetherspoonHanesi.PNG
Melara Hetherspoon
HetherspoonHanesi.PNG
Kanvekehanet.jpeg Cersei, Melara ve Maggy. Eser, Cris Urdiales© tarafından yapılmıştır.
Karakter Bilgisi
Bağlılık Hetherspoon Hanesi
Kültür Batı Toprakları
Doğum 264FS veya 265FS
Ölüm 276FS
Kitap(lar) Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)
Oyuncu Isabella Steinbarth
TV Sezon 5

Melara Hetherspoon, Hetherspoon Hanesi'nin bir üyesi ve Cersei Lannister'ın çocukluk arkadaşıydı.

Dış Görünüş ve Karakter

Cersei, Melara'yı Jeyne Farman'ndan daha büyük bir kız olarak tanımlar. O, "şişman" Jeyne ile tam bir zıtlık oluşturur (Melara'nın sıska ve ince olmasını ima ediyor). Melara, çilleri olmasına rağmen sevimli bir kızdır. Kız, "küçük bir at kadar sağlamdır". Üzerinden yıllar geçen anıları anımsamaya çalışan Cersei, Melara'nın nasıl göründüğünü hatırlamakta zorlanır. Cersei onun cesur olduğunu düşünür ki kesinlikle Jeyne'den daha cesur ve muhtemelen Cersei'nin kendisinden daha da cesurdu.

Geçmiş

Melara on bir yaşındayken 276FS'da Viserys'in doğumunun şerefi üzerine yapılan turnuva sırasında Cersei ve Jeyne ile birlikte geleceği söyleyebildiği iddia edilen Maggy'i ziyarete giderler. Maggy ziyaretçilerini karşılamak için gözlerini açtığında Jeyne kaçar ama Cersei ve Melara geleceklerini duymak için ısrar ederler ve çadırdan ayrılmazlar.

HBO'nun uyarlamasında genç Cersei ve Melara

Maggy, Cersei Lannister'a valonqar kehanetinde bulunurken Melara da oradadır. Melara ona "Bir gün Jaime Lannister ile evlenecek miyim?" diye sorar fakat Maggy, kızın bu gece öleceğini ve ölümünün yakın olduğunu söyler. Melara, Cersei'ye kehanetin gerçekleşmemesi için bu konu hakkında hiç konuşmamayı önerir. Fakat Melara ziyaretten kısa bir süre sonra ölür. Cersei'nin, kızın kehanet hakkında konuşmasını önlemek için kızı kuyuya iterek ölüme terk ettiği ima edilir. Yıllar sonra Cersei, Myrli Taena'ya Maggy'nin kehanetinin gerçekleştiğini söyler: Melara bir kuyuda boğulmuştur.