Melissa Blackwood

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Blackwood House.png
Melissa Blackwood
Blackwood House.png
Melissa Blackwood.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Missy
Bağlılık Blackwood Hanesi
Irk Nehirli
Doğum FS 156 ile FS 160 arası
Kitap(lar) Buz ve Ateşin Dünyası (Bahsedildi)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)

Leydi Melissa Blackwood yada bilinen adıyla Missy, Blackwood Hanesi'nin üyesidir ve Aegon IV Targaryen döneminde yaşamıştır. Aegon'un en sevdiği dokuz metresinden altıncı metresiydi.

Karakter ve Görünüş

Melissa ince ve güzel biri olarak bilinir.

İyi bir kalbi vardır, cömert ve mütevazidir. Çok sevilmiştir.

Hayatı

Melissa, Kral Aegon IV Targaryen'in hükümdarlığı boyunca sevdiği altıncı metresidir ve FS 172'de Leydi Barba Bracken'in yerine geçip Leydi Bracken'in şehirden gönderilmesine sebep olur. Melissa Aegon'un metresi olmasına rağmen mütevazi oluşu, cömert doğası ve yumuşak kalbiyle Aegon'un kız kardeşi-karısı Kraliçe Naerys Targaryen, Ejderha Şövalyesi Prens Aemon Targaryen ile Prens Daeron Targaryen'le dost olmuştur.

Barba dolgun iken Melissa daha incedir. Barba Melissa'nın göğüslerinin bir erkek gibi düz olduğunu söyleyerek şaka yaptığında Aegon bunu duyar, Barba'nın Göğüsleri'ni diğer metresini onurlandırmak için Melissa'nın Göğüsleri adını verir ve bölgeyi Blackwood Hanesi'ne bağışlar. Blackwood'lar bölgeye hala Missy'nin Göğüsleri deseler de Bracken'ler bölgeye Barba'nın Göğüsleri ismini vermişlerdir.

Melissa beş yıl boyunca Kral Aegon'un metresi olmuş ve bu süre boyunca üç çocuk sahibi olmuşlardır. Mya ile Gwenys adında iki kız ve Brynden adında bir oğlu olur. Melissa şehirden ayrıldığında bile Brynden şehirde ve konseyde kalmaya devam etmiş, kurduğu yakın ilişkilerle çok sevildiğini iddia etmiştir.

Lord Bracken kızı Barba'nın yardımıyla Leydi Melissa'nın yerini alması için Leydi Bethany'i eğitir. FS 177'de Kral Aegon oğlu Aegor'u görmek için Taş Çit'e geldiğinde Leydi Bethany kralla tanıştırılır. Bethany'e aşık olan kral dönüşte yanında Bethany'i de götürür.

Melissa'nın bir heykeli Kuzgunağaç Kalesi'nin tanrı korusunda yer alır.

Son Olaylar

Ejderhaların Dansı

Hoster Blackwood Sör Jaime Lannister'a, Kuzgunağaç Kalesi'nin tanrı korusunda Leydi Melissa'nın bir heykelinin bulunduğunu ve Barba Bracken'den daha güzel olduğunu söyler. Hoster ayrıca Jaime'ye Göğüsler'in isminin Bracken ve Blackwood'lar tarafından neden farklı söylenişi olduğunu anlatır.

Aile

 
 
Aegon IV
Targaryen
 
Melissa
Blackwood
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mya Nehir
 
Gwenys Nehir
 
Brynden Nehir