Merryweather Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Merryweather Hanesi
458px-House Merryweather.PNG
Hane arması Altın renk ile çerçevelenmiş beyaz zemin üzerine altın bir boynuzdan taşmış elmalar, havuçlar , erikler, soğanlar , pırasalar, şalgamlar ve bir çok meyve.
Sözler Cömertliğimize Bakın
Yerleşke Uzun Masa
Şimdiki Lord Orton Merryweather
Bölge Menzil
Unvan Uzun Masa Lordu
Varis Russell Merryweather
Bağlılık Tyrell Hanesi

Uzunmasa'nın Merryweather Hanesi, Menzil'de bulunan soylu bir hanedir. Yerleşkeleri Mander ve Mavi Yanık çatalındadır.

Armaları; altın renk ile çerçevelenmiş beyaz zemin üzerine altın bir boynuzdan taşmış elmalar, havuçlar , erikler, soğanlar , pırasalar, şalgamlar ve bir çok meyvedir. Sözleri Cömertliğimize Bakın.

Tarih

Merryweather Hanesi eskiden zengin ve güçlü hanelerden biriydi. Ziyafet sırasında Kral Aerys II Targaryen Cersei Lannister'i avluya gelirken yakalamış, Lord Owen Merryweather şarap vergileri hakkında konuşuyormuş ki, bu sırada Lord Rykker Lord Tywin Lannister'in altın sıçtığı hakkında şaka yapıyormuş.

Aerys II Merryweatherler'in topraklarını tahliye etmiş ve Lord Owen Merryweather'i Kral Eli olarak Robert'ın İsyanı'nı önlemek yerine, yaptığı başarısızlığı yüzünden sürgün edilmiştir.

Kral Robert I, Demir Taht'ı aldığında ünvanlarını ve bazı topraklarını onlara geri verdi ancak hanenin zenginliği ve statüsü tam olarak yenilenmedi. Lord Orton Merryweather dedesi Owen kadar zengin ve güçlü değildir.

Son Olaylar

Kılıçların Fırtınası

Lord Orton Merryweather'in karısı Leydi Myrli Taena, Kraliyet Düğünü'nde Kral Joffrey Baratheon'un şarap içmeden önce Tyrion Lannister'in kadehin içine bir şey atmaya çalışırken gördüğünü söylüyor.

Kargaların Ziyafeti

Taena Kral Tommen Baratheon'un saltanatının başlangıcı sırasında önemli bir rol oynar; sırlarını saklar, danışmanlık yapar ve ara sıra Cersei'ye partnerlik yapar.

Vekil Kraliçe Cersei Lannister Teana'nın ve Lord Orton'un genç oğulları Russell MerryweatherKral'ın Şehri'ne getirmeleri teklifinde bulunurlar, Teana bunu düşüneceğini söyler.

Cersei, Lord Orton MerryweatherKüçük Konsey'e Başyargıç (Kanun Başı) olarak atar. Daha sonra Harys Swyft'i Hazine Başı yapar ve onun yerine Kral Eli olarak Lord Orton'u seçer. Cersei İnanç tarafından tutuklanınca Orton ve Teana Kral'ın Şehri'nden kaçar ve Uzun Masa'ya geri döner.

Üçüncü Yüzyıl'ın Sonunda Merryweather Hanesinin Durumu

Buz ve Ateş'in Şarkısı serisinde anlatılan olaylar sırasındaki bilinen Merryweatherlar:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Owen
 
Bilinmiyor
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bilinmiyor
 
Bilinmeyen
Merryweather
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Orton
 
Myrli Taena
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Russell
 
 


Tarihi Üyeler