Meryn Trant

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Meryn Trant
350px-Alexandre Dainche Ser Meryn TrantIII.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Sör
Bağlılık Trant Hanesi
Kral Muhafızları
Kültür Westeros
Ölüm FS 300Braavos
Kitap(lar) Taht Oyunları
Kralların Çarpışması
Kılıçların Fırtınası
Kargaların Şöleni
Ejderhaların Dansı

TV Sezon 1
Sezon 2
Sezon 3

Sör Meryn Trant, Kral Robert Baratheon ve onun varislerinin döneminde Kral Muhafızları ’nın şövalyesidir. Dizide Ian Beattie tarafından canlandırıldı.

Görünüş ve Kişilik

Sarkık gözleri ve kızıl sakallara sahip olan Ser Meryn, Ser Jaime Lannister tarafından sinsi ve zalim olan nitelendirildi.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Sör Meryn Trant; Kral Robert ve beraberindekiler ile birlikte, Lord Eddard Stark ’ın yeni Kral Eli ilân edilmesi için Kışyarı ’na gitti. Kral Eli Turnuvasına katılarak Harwin ’i yendi. Sör Loras Tyrell tarafından turnuva sırasında yenilgiye uğratıldı. Lord Eddard hapsedildiğinde Arya Stark ’ı tutuklamak üzere görevlendirildi fakat Syrio Forel onu engelledi. Joffrey , Sansa Stark ’ın itaat etmesini sağlamak için Sör Meryn’e, ona şiddet uygulamasını emretti.Barristan Selmy görevinden azledildiğinde o da taht salonundaydı ve eski yeminli kardeşinin uğradığı bu ayıba kahkahalarla güldü.

250px-Meryn Trant.png

Kralların Çarpışması

Kral Joffrey’nin 13. İsim Gününde Sör Meryn turnuvaya katıldı. Sör Hobber Redwyne ’nin iki mızrağını kırdı ve onu ikinci kısımda atsız bıraktı. Sör Meryn, King’s Landing isyanından sağ kurtuldu. Karasu Savaşı sırasında Kral Joffrey’i korudu, savaştan sonra Ser Meryn ve diğer Kral Muhafızları ile birlikte altı yüzden fazla adamı şövalye yapmak için zamanlarını harcadı.

Kılıçların Fırtınası

Kraliçe Cersei; Sör Meryn’i, Sansa Stark’ı Tyrion Lannister ile evlendirilmek üzere getirmesi için görevlendirildi. Daha sonra Lord Kumandan Jaime Lannister ona, o Kral Şehrine dönünceye kadar Kızıl Kale ’nin korumasını almasını emretti ve Jaime yokken iki hükümdarı da koruyamadığı için eleştiriye uğradı.

Kral Joffrey’nin ölümünden sonra Tyrion’un suçlanması için yapılan duruşmada Sör Meryn; Tyrion’un, İsyan’dan sonra Kral Joffrey’nin hayatını nasıl tehdit ettiği ile ilgili hikâyeleri hâkimlere anlattı. Kral Muhafızları’nın yeni kumandanı Jaime Lannister döndüğünde, Joffrey’nin emriyle Sansa’ya şiddet uyguladığı için ser Meryn’i azarladı ve Beyaz Kitabın neresinde kadınlara ve çocuklara zarar vermek için bir yemin olduğunu sordu. Trant, Muhafızların itaat yemini olduğunu söyleyerek itiraz etti. Jaime, bir Kral Muhafızı’nın ilk görevinin Kralı Korumak olduğunu ve Kral ona sorgulanabilir bir emir verdiğinde sağduyulu davranmasını beklediğini söyledi.

Kargaların Şöleni

Ser Meryn; Kraliçe Cersei Lord Tywin Lannister ’ın cesedini bulana kadar Kral Eli’nin odasını koruyordu.

Ejderhalarla Dans

Ser Meryn, Kraliçe Cersei kefaretini öderken Kızıl Kale’dedir. Kevan Lannister öldüğü gece Kral Eli’nin odasını korumakla görevliydi.

Sör Meryn Hakkında Notlar

“Siz, gerçek bir şövalye değilsiniz Sör Meryn“

-Sansa Stark

“Bir şövalye için çok yavaşsın“

-Syrio Forel

[[