Meryn Trant

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
House Trant.svg.png
Meryn Trant
Kingsguard.PNG
350px-Alexandre Dainche Ser Meryn TrantIII.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Sör
Bağlılık Trant Hanesi
Kral Muhafızları
Kültür Fırtınalı
Kitap(lar) Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti (Görüldü)
Ejderhaların Dansı (Görüldü)

TV Sezon 1
Sezon 2
Sezon 3
Sezon 4
Sezon 5

Sör Meryn Trant, Trant Hanesi'nden bir şövalyedir. Kral Robert Baratheon'un Kral Muhafızları arasındadır. Tv dizisi Game of Thrones 'da Ian Beattie tarafından canlandırılmıştır.

Görünüş ve Karakter

Meryn, göz altı torbaları olan, geniş ağızlı ve beyazlamaya başlamış pas renkli sakallara sahip biridir. Bir Kral Muhafızı şövalyesi olarak beyaz zırh, altın pullardan yapılmış metal yelek, tepesinde altın güneş figürü olan uzun miğfer, bacak korumalıkları, eldivenler ve yakası aslan şeklinde altın bir iğneyle tutturulmuş ağır yün pelerin giyer.

Jaime Lannister'a göre Meryn kurnaz ve zalimdir. Varys onun Cersei Lannister'a sadık olduğunu söyler.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Sör Meryn, Kral Robert'ın Lord Eddard Stark'ı yeni Kral Eli yapması için çıktığı Kışyarı yolculuğuna katılan Kral Muhafızları'ndan biridir.

Meryn Kral'ın Şehri'nde ki El Turnuvası'na katılır, Harwin'i yener. Sör Loras Tyrell tarafından mağlup edilir.

Lord Eddard tutuklandığında Meryn, Arya Stark'ı yakalamak için gönderilir ancak Syrio Forel onu engeller. Kral Joffrey Baratheon Sansa Stark'ı dövmesi için ona emrettiğinde Meryn sorgusuz itaat eder. Sör Barristan Selmy görevinden azledildiğinde taht odasındadır ve eski yeminli kardeşinin utancına güler.

Meryn Trant.jpg

Kralların Çarpışması

Sör Meryn, Kral Joffrey'in İsim Günü Turnuvası'na katılır. Sör Hobber Redwyne'ne karşı iki mızrak kırar ancak ikinci taaruz da onu atsız bırakır. Sör Meryn, Prenses Myrcella'yı Dorne'a uğurlayan kraliyet alayı arasındadır, Kızıl Kale'ye dönüşte çıkan isyandan kurtulur.

Meryn Karasu Savaşı sırasında Kral Joffrey'i korur. Savaştan sonra Ser Meryn ve diğer Kral Muhafızı şövalyeleri ile birlikte altı yüzden fazla adamı şövalye yapmak için saatlerini harcar.

Kılıçların Fırtınası

Vekil Kraliçe Cersei Lannister Sör Meryn'i, Sansa StarkTyrion Lannister'la evlendirilmek üzere getirmesi için görevlendirir. Sör Jaime Lannister şehirden ayrılmadan önce Kızıl Kale'nin korunması için Meryn'i görevli bırakmıştır ancak Jaime Kral'ın Şehri'ne geri döndüğünde kendi yokluğunda iki kralı koruyamadığı için Meryn'i eleştirir.

Kral Joffrey'in ölümü nedeniyle Tyrion'un yargılanması sırasında Meryn, Tyrion'un Kral'ın Şehri'ki isyandan sonra Joffrey'i dövdüğünü ve kralı hayatıyla tehdit ettiğini mahkeme başkanlarına anlatır.

Jaime, Meryn'e Joffrey'in emriyle Sansa'yı dövmesi konusunda istekli olup olmadığını sorar ve Beyaz Kitap'ın hangi yerinde kadınlara ve çocuklara zarar verme yemini olduğunu sorar. Meryn, Kral Muhafızları'nın sadakat yemini ettiğini söyleyerek itiraz ettiğinde Jaime ilk görevlerinin kralı korumak olduğunu söyler, kralı kendisinden de korumak bunun içerisindedir ve şövalyelerin kralın verdiği emri sağduyulu şekilde yerine getirmesini söyler.

Kargaların Ziyafeti

Sör Meryn, Kraliçe Cersei Lord Tywin Lannister'ın cesedini görmeye gelene kadar Kral Eli'nin odasını korur.

Ejderhaların Dansı

Sör Meryn, Cersei kefaret yürüyüşünü tamamladığında Kızıl Kale'de hazır haldedir. Sör Kevan Lannister'ın öldüğü gece Maegor'un Hisarı'nda Kral Eli'nin odasını korumakla görevlidir.

250px-Meryn Trant.png

Alıntılar

Sansa : Majesteleri ne emrederse onu yapacağım.
Meryn : Tıpkı benim gibi.
Sansa : Evet... ama siz, gerçek bir şövalye değilsiniz Sör Meryn

-Sansa Stark'dan ve Meryn

Hakında Söylenenler

Bir şövalye için çok yavaşsın

-Syrio Forel

Sansa'dan nefret etmiyordu, bu çok açıktı. Sansa onun için sadece bir... şeydi

-Sansa Stark'ın düşünceleri