Mikken

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Mikken
Mikken.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Kışyarı demircisi
Bağlılık Stark Hanesi
Kültür Kuzeyli
Ölüm 299FSKışyarı
Kitap(lar) Taht Oyunları (Görüldür)
Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)
Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)
Ejderhalarla Dans (Bahsedildi)
Oyuncu Boyd Rankin
TV Sezon 1

Mikken Kışyarı'nın demircisi, lord Eddard Stark ve ailesinin sadık hizmetkarıdır. Uzun boylu ve kaslı bir adamdır.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Jon'un isteği üzerine, Mikken ince ve keskin bir kılıç yapar. Jon bu kılıcı Arya'ya hediye eder ve adını İğne koyarlar [1].
Robb Stark'ın savaşmak için güneye ineceği haberinden sonra çok öfkelenen, vahşileşen Rickon'un isyanına Ulukurdu Tüylüköpek de katılır ve Mikken'in kalçasını ısırıp hatırı sayılır bir parça et koparır [2].

Game Of Thrones dizisinde Mikken


Kralların Çarpışması

Lord Eddard öldüğünde, Mikken onun Kışyarı mahzen mezarındaki lahdi için bir kılıç yapar. Bu yaptığı son kılıçlardan biridir. Bu kılıç Kışyarı'nı yağmalayan Demir Adamlar'dan kaçtıklarında, Bran ve diğerlerinin her ihtimale karşı kendilerini savunmak için birkaç lahitten alacakları kılıçlardan biridir[3].
Bran düşüşünden sonra girdiği komadan uyandığında, Mikken onun için odanın duvarlarına demir barlar takar, bu sayede Bran bu barlara tutunup kendini kollarıyla kaldırarak odanın içinde hareket edebilecektir [4].
Jojen Reed Kışyarı'nın denize gömüldüğü, Mikken, Chayle ve Biragöbek'in de aralarında olduğu birçok kişinin öldüğünü gördüğü yeşil rüyasını Bran'a anlattığında, Bran endişelenir ve söz konusu kişileri uyarmaya çalışır. Mikken Bran'ın anlattıklarını komik bulur [5].
Demir Adamların Kışyarını ele geçirmesinin ardından, Mikken Theon Greyjoy'un emri altına girmeyi reddeder ve Theon'un adamı Stygg tarafından ensesine saplanan bir mızrakla öldürülür [6].


Referanslar