Monford Velaryon

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
545px-House Velaryon.svg.png
Monford Velaryon
545px-House Velaryon.svg.png
Karakter Bilgisi
Unvan Dalgalar Lordu
Akıntaşı Efendisi
Bağlılık Velaryon Hanesi
Irk Valyrian
Kültür Taç Topraklı
Ölüm FS 299Karasu Koyu
Kitap(lar) Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)

Monford Velaryon, Dalgalar Lordu ve Akıntaşı Efendisi ve Velaryon Hanesi'nin başıdır. Piç kardeşi Akıntaşı Piçi Aurane Su'dur.

Görünüş

Monford uzun sarı saçlı yakışıklı bir adamdır. Deniz yeşili ipeklileri ve denizatı şeklindeki kolyesini takar.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Ejderha Kayası'na yeminli olan Monford Stannis Baratheon'un Demir Taht'a olan iddiasını destekler. Ancak yakın zamanda saldırmazlarsa askerlerini eve götüreceğini söyleyerek tehdit eder. Lord Monford Melisandre'nin Ejderha Kayası'nda ki septi yaktığı sırada orada olan kişilerden biridir. Sör Davos Seaworth Monford'un yanan tanrılar yerine Stannis'i izlediğini fark ettiğinde Lord Velaryon gibi insanların, kendisi gibi alt tabakadan gelenleri aralarına kabul etmeyeceklerini ve onlara güvenemeyeceğini düşünür.

Monford Stannis'e Ejderha Kayası'ndan Kral Joffrey Baratheon'a saldırmak için Kral'ın Şehri'ne gitmesi konusunda ısrar ederken Stannis öncelikle kardeşi Renly'e karşı Gemi Kıran Körfezi'ne doğru yola çıkar. Fırtına Burnu Kuşatması sırasında Stannis Lord Velaryon'un kaledekileri açlıkla yüzleştirmek yerine kaleye saldırılmasını söyleyeceğini düşünür.

Karasu Savaşı'nda Lord Velaryon'un gemisi Akıntıtaşı Gururu Çılgınateş'le yanar. Monford'un piç kardeşi Aurane Su savaştan sonra Joffrey'e diz çöker.

Kılıçların Fırtınası

Lord Alester Florent Davos Seaworth'e, Lord Monford'un Karasu Savaşı'nda gemisinde yandığını söyler. Küçük oğlu Monterys babasının yerine lord olur.

Aile

 
Bilinmeyen
Kadın
 
Bilinmeyen Velaryon
 
Eşi
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aurane Su
 
Monford
 
Bilinmeyen
Kadın
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Monterys
 
 


Alıntılar

Davos, adamın aklından geçenleri öğrenebilmek için çok şey verirdi ama Velaryon hissettiklerini onunla paylaşacak bir adam değildi. Dalgalar Lordu eski Valyria kanı taşıyordu, hanedanında Targaryen presleriyle evlenmiş üç kadın vardı. Davos Seaworth b alık ve soğan kokuyordu.

Davos Seaworth'un düşünceleri

Diğerleri, kafalarını ördek gibi aşağı yukarı sallayıp durdular, Velaryon hariç hepsi. Velaryon bu meselenin kağıtlara yazılmış kelimelerle değil kılıçla çözüleceğini söyledi. Sanki ben bunu bilmiyormuşum gibi.

Stannis Baratheon'dan Davos Seaworth'e