Moqorro

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Moqorro
Moqorro.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Kara Alev
Unvan R'hllor'un Kölesi
Bağlılık R'hllor
Doğum Volantis
Kitap(lar) Ejderhaların Dansı (Görüldü)

Moqorro, R’hllor inancına hizmet eden bir kırmızı rahiptir.

Görünüş

Moqorro’nun zift kadar siyah bir derisi vardır. Boyu iki metreye yakındır ve kaya gibi büyük bir göbeği vardır. Yüzü aslan yelesi gibi karmaşık beyaz saçlarla kaplıdır. Yanaklarında ve alnında Kırmızı Ateş dövmeleri vardır.

Son Olaylar

Ejderhaların Dansı

Moqorro, R’hllor’un kırmızı rahibidir. Yüksek Rahip Benerro tarafından Daenerys Targaryen’e yardım etmek ve ona yol göstermek için gönderilmiştir.

Melisandre gibi Moqorro da alevlerde geleceği görebilir ancak Moqorro’nun daha kesin tahminleri vardır. Moqorro, Qarth’a gitmek için yola çıkan ancak ona göre Qarth’a varamayacak ve Köle Körfezi’ne gidecek olan Selaesori Qhoran gemisinin mürettabatına katılmıştır. Daenerys Targaryen’i görmek istemiştir. Jorah Mormont bu isteği öğrendiğinde gemide kendisi için de yer ayırtmıştır. Böylece esiri Tyrion Lannister’ı da Daenerys’e götürebilecektir. Ancak gemi fark edilmiş ve köle tacirleri tarafından ele geçirilmiştir. (Moqorro bu olayı da ön görmüştür fakat gemideki mürettebatın haberi yoktur.) O an ki çatışmada Moqorro gemiden kaybolmuştur. Geminin mürettebatı ve diğer yolcular köleleştirilmiştir.

Victarion Greyjoy tarafından komuta edilen Demir Donanma, Moqorro’yu on gün sonra denizde gemi enkazına tutunmuş bir şekilde bulmuşlardır. Mürettebat Moqorro’nun ölmesini istemiştir ama Moqorro korkmamış ve sakin kalmıştır. Bu tavrı mürettebatı daha da germiştir. Moqorro, Victarion ile açıkça konuşmuştur ve Daenerys Targaryen’i aradığını bildiğini ve eğer Victarion’a yardım etmezse öleceğini söylemiştir.(Yaralı eli yüzünden)

Moqorro büyü kullanarak Victarion’un yarasını iyileştirmiştir. Ayrıca yaptığı arayış için de büyü kullanmıştır. Geminin üstatı Kerwin’i bereketli rüzgarlar getirsin diye Victarion’a öldürtmüştür.(Melisandre de bir keresinde bu büyüyü yapmıştır. Donanmalarının Doğugözcüsü’ne olan yolculukları sırasında bereketli rüzgarlar versin diye Stannis’e, Alester Florent’i yaktırmıştır.)

Moqorro’nun kırmızı kıyafeti denizde yıprandığı için Victarion mürettebatından birine Moqorro için cüppe yaptırmıştır. Cüppe Greyjoy yelkenlerinin siyah ve altın sarısı renklerindedir. Victarion’un mürettebatı Moqorro’dan çok korkmaktadır. Kendi aralarında ona “Kara Alev” ismini takmışlardır. Bu isim Moqorro’nun ismini düzgün telaffuz edemeyen Steffar Stammerer tarafından verilmiştir.

Moqorro, Ejderha Borusu’nun üstündeki oymaları incelemiş ve Victarion’un borunun sahibi olması gerektiğini söylemiştir. Böylece Victarion’un ejderhaları kendi iradesine bağlayabileceğini belirtmiştir.