Mudd Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Eskitaş'ın Mudd Hanesi
Mudd Hanesi.png
Hane arması kızıl kahverengi zemin üzerine zümrütlerle süslenmiş altın bir taç
Sözler Bilinmiyor
Yerleşke Eskitaş
Bölge Nehir Toprakları, Westeros
Unvan Nehir ve Tepeler'in Kralı

Eskitaş'ın Mudd Hanesi, Nehir Toprakları'nın soylu hanelerinden biridir. Kendi zamanlarında farklı bir ismi olmasına rağmen kaleleri Eskitaş'tır. Yarı resmi kaynaklara göre armaları kızıl kahverengi zemin üzerine zümrütlerle süslenmiş altın bir taçtır.

Tarihi

Mudd'lar bir zamanlar kalıntılarına Eskitaş adı verilen Mavi Çatal'ın kıyılarında ki kalelerinde Nehir ve Tepeler'in Kralı olarak hüküm sürerler. Üç Dişli Mızrak'ı binlerce yıldır yöneten son İlk İnsan kökenli hanedir. İlk İnsan krallıklarının en güçlülerinden olan Mudd'lar güneyde Karasu Nehri'nin ağzına kadar ki toprakları yönetmişlerdir.

Tristan Mudd, Gece Gözcüleri Lord Kumandanı olarak kabul edilir.

Tristifer IV Mudd yüz savaşından doksan dokuzunu zaferle kazanan en büyük İlk İnsan krallarından biridir. Müttefikleri arasında Edmure Tully ve oğulları da vardır. Armistead Vance'da dahil yedi Andal kralı Tristifer'a karşı birleşirler ve beraber saldırırlar; Tristifer son savaşını kaybeder ve mücadelede ölür. Tristifer V babasının eşiti değildir ve krallığı Andal İstilası sırasında yokedilir. Andal galipleri daha sonra kendi aralarında savaşırlar.

Çılgın Ozan olarak bilinen Marq Mudd Durrandon Hanesi'ne karşı bir kral olarak başarısız isyan girişiminde bulunur. Mudd'lardan biri olduğu doğrulanmamıştır.

Son Olaylar

Ejderhaların Dansı

John Mudd ve Lorimas Mudd Altın Grup'un üyelerindendir. Aslında onların eski Mudd soyundan geldikleri bilinmiyor çünkü Özgür Şehirler'de isteyen herkes istediği ismi alabilir.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Mudd Hanesi

Tarihi Üyeler