Muharip İnanç

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
İnanç Militanı

İnanç Militanı Yüce Septon'un emri altında olan Yedi İnancı'nın bir koludur. Militan Savaşçının Oğulları ve Fakir Dostlar olmak üzere ikiye ayrılır, sembolleri Kılıç ve Yıldız olarak bilinir. Bu yüzden Militan 'Kılıçla ve Yıldızlar' olarak da anılır.

Tarih

Savaşçının Oğulları unvanlarından, topraklarından, paralarından ve pozisyonlarından vazgeçen Şövalyelerdir. Kılıçlarını Yüce Septon'a adarlar. Kakmalı gümüş zırhlarının üzerine gökküşağı cübbesi giyer topuzunda kristal bir yıldız şekli olan kılıçlar kuşanırlardı. İnanç düşmanlarına karşı sonsuz bir kin beslediler.

Fakir Dostlar'ın geneli kadın ve halktan insanlardan oluşur. Yalvaran Kardeşler ile aynı işlevi görürler. Krallığı merak ettiler ve yolculara Septten Septe eşlik ettiler. Hafif silahlıydılar, yaptıkları ya da buldukları balta ve sopalar taşıyıp beyaz zemin üzerinde kırzmızı yıldız rozeti takarlardı.

Rozetleri

Militan, Blackwood Hanesi'nin Eski Tanrılara olan inancını durdurmaya çalışan Teague Hanesini destekler. Tully Hanesi ve Vance Hanesi Blackwoodları destekler ve ortaya çıkan savaş Nehir Topraklarının, Durrandon Hanesi tarafından yönetilmesine sebep olur.

Kral Aenys I Targaryen döneminde bir kaç olay sonucunda İnanç Militanı Ayaklanması başlar. Oğlu Maegor I Targaryen onları feshetti ve Militan ile onları tutan hanelere zalim davrandı, kafalarına ödüller bile koyar. Yüce Septon'un ölümü ve yerine daha pasif birisinin geçmesi bile Militanı yolundan saptırmaz. Maegor'un ölümünden sonra yerine geçen oğlu Jaehaerys I Targaryen Militanın dağılmasına karşılık af teklif eder.

Günümüzdeki Olaylar

Yedi İnancının takipçileri kutsal adam ve kadınlara saldırıldığı, septler yağmalandığı için sinirlenirler. Yüce Serçe olarak bilinen yeni Yüce Septon Maegor'un kanunlarını kaldırması ve Militanın tekrar kurulması için Naip kraliçe Cersei Lannister'ı manipüle eder.

İnanç Militanı Hakkında Alıntılar

"Yeniden doğmuş Muharip İnanç... bu, üç yüz yıllık duaların cevabı olabilir Majesteleri. Savşçı kılıcını yeniden kaldırır ve günahkar diyarı bütün şeytanlardan arındırır. Şayet Majesteleri Kral, Kılıç'ın ve Yıldız'ın kadim birliklerini yeniden canlandırmama izin verirse, Yedi Krallık'taki her adam onun gerçek ve meşru lordumuz olduğunu bilir." [1]

"Kılıçlar ve Yıldızlar, Targaryenlar'a bile sıkıntı verdi." [2]

  1. Kargaların Ziyafeti, Bölüm 28, Cersei VI.
  2. Kargaların Ziyafeti, Bölüm 33, Jaime V.