Myr'li Thoros

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Myr'li Thoros
Game-of-Thrones-III-03.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Kırmızı Büyücü
Bağlılık Sancaksız Kardeşlik
Kültür Myr
Kitap(lar) Taht Oyunları
Kralların Çarpışması (Bahsedildi)
Kılıçların Fırtınası
Kargaların Ziyafeti
Ejderhalarla Dans (Bahsedildi)
Oyuncu Paul Kaye
TV Sezon 3

Myrli Thoros,R'hllor 'un kırmızı rahibi ve Kral Toprakları sarayının tanınmış yüzlerinden biridir.Daha sonra Sancaksız Kardeşlik grubuna katılmıştır.

Görünüş

Thoros Kral Toprakları'nda yaşarken uzun boylu,şişmandı ve kırmızı ipekler giyerdi.Kardeşlik ile geçirdiği zamanlardan sonra zayıflamış,saçları grileşmiştir ve soluk ipekler giymeye başlamıştır.

Geçmiş

Thoros Özgür Şehir Myr'de doğdu,sekiz kardeşin en küçüğüydü ve çocukken R'hlllor'un kırmızı rahiplerine verildi.Rahip ilan edildi fakat içkiye,dövüşe ve kadınlara karşı olan ilgisini hiç kaybetmedi.Daha sonra yanında bir yer kazanmak umuduyla ateşe çok düşkün olduğu bilinen Kral II. Aerys Targaryen'in yanına gitti fakat başarısız oldu ve kendi inancını sorgulamaya başladı. Robert'ın İsyanı'ndan sonra Kral Robert Baratheon'un sıkı dostlarından biri oldu.Greyjoy İsyanı sırasında Pyke duvarlarına ilk saldıranlardan biri olarak daha fazla tanındı.Turnuvalarda çılgınateşe batırdığı alevli kılıcıyla dövüşürdü. Sandor Clegane'i mızrak yarışlarında üç kere yendi.

Son Olaylar

Taht Oyunları

El Turnuvası'nda yarıştı ve Lord Beric Dondarrion 'u atsız bıraktı.Daha sonra Eddard Stark tarafından Gregor Clegane 'i bulmaya gönderilen Beric Dondarrion liderliğindeki gruba katıldı.

Kılıçların Fırtınası

Gregor Clegane Beric Dondarrion'u öldürdü ve adamlarını dağıttı.Daha sonra Thoros Beric Dondarrion'a inancının geleneğine uygun olarak "ateş öpücüğü" verdi ve böylelikle Beric'i farkında olmadan hayata döndürdü.İki adam Sancaksız Kardeşlik adıyla bir topluluk kurdu ve Nehir Toprakları'ndaki sıradan halkı korumak için yemin ettiler.Thoros,nasıl yaptığını anlayamadan Beric Dondarrion'u birkaç kez daha hayata döndürdü.Thoros'un alevlerde vizyonlar görme yeteneği de vardı.

Kargaların Şöleni

Thoros,Leydi Taşyürek'in kontrolündeki Sancaksız Kardeşlik'e hizmet etmeye devam etti.Fakat Taşyürek'in yaptığı bazı değişikliklerden ve grubun geldiği durumdan hoşlanmıyordu.