Myr'li Taena

Game Of Thrones Viki sitesinden
(Myrli Taena sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara
458px-House Merryweather.PNG
Myrli Taena
458px-House Merryweather.PNG
373px-Taena of myr by eluas.png
Karakter Bilgisi
Unvan Uzun Masa Leydisi
Bağlılık Merryweather Hanesi
Kültür Myr
Doğum FS 276 (yaklaşık)
Lord Orton Merryweather
Kitap(lar) Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti (Görüldü)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)

Myrli Taena veya Taena Merryweather Lord Orton Merryweather'ın Myrli eşi ve Uzun Masa Leydisi'dir. Tek çocukları, Russell, vardır.

Görünüm

Taena, siyah saçları ve büyük koyu renk gözleriyle güzel ve endamlı bir kadındır.

Tarih

Taena, Lord Orton ile Ordton'un Westeros'tan sürügünü sırasında tanıştı. Kral Robert Baratheon Orton'a Westeros'a dönmesi için izin verdiğinde Taena Orton'un yanındaydı.

Son Olaylar

Kılıçların Fırtınası

Taena, Margaery Tyrell ile Kral Joffrey Baratheon düğünü için Kral Toprakları'na giden Lord Orton Merryweather'ın yanında bulunmaktaydı. Sansa Stark'ın düğün ziyafetinde kışkırtıcı bir şekilde dans etti. Sansa, Taena'nın siyah gözlerinin şehvetli güzelliğini içinden geçirdi.

Taena, Kral Joffrey'nin ölümü sonrası Tyrion Lannister'ın davasında şahit olarak çağrıldı. Düğün ziyafeti sırasında Tyrion'un düğün kadehine bir şey attığını gördüğünü söyledi.

Kargaların Ziyafeti

Tywin Lannister'ın cenaze töreni sırasında, Taena Vekil Kraliçe Cersei Lannister'ın bakışlarını yakaladı. Tommen Baratheon ile Margaery Tyrell'in düğünleri sırasında Taena Cersei'ye yanaştı, ona güvenip bir sırrı paylaştı ve lütfuna erişmek için girişimde bulundu. Cersei'ye hizmetçisi Senelle'nin Margaery için onu gözlediği sırrını verdi. Taena, Cersei ile kraliçeden bilgiler vererek müttefik oldu ve zaman zaman onun yatağını paylaştı. Taena gizli bir aşığı, yüzünde yara olan Myrli bir kaptan, olduğunu itiraf etti.

Cersei'nin Yedi tarafından hapsedilmesinden sonra, Taena ve kocası Kral Toprakları'nı terkedip Uzun Masa'ya kaçtı. Cersei, Taena'nın kendisini töhmet altında bırakacak çok fazla gizli bilgi sahibi olmasından dolayı Qyburn'den Merryweather'ların ayrılışını öğrenince rahatladı, ki bu bilgiler İnancın hevesli ve militan suçlayıcıları tarafından ona karşı kullanılabilirdi. Cersei, eski yatak hizmetçilerini sırdaşlarının sorgu veya işkence altında kendisine ihanet etmeyeceklerini varsaydı.

Sözler

Myrli kadın, oldukça güzeldi; uzun bacaklı ve iri göğüslü, pürüzsüz esmer ciltli, dolgun dudaklı, büyük koyu renk gözlü ve az önce yataktan gelmiş gibi görünen kalın siyah saçlıydı. Egzotik nilüferler gibi her zaman günahın kokusunu alırdı.

-Cersei Lannister'ın düşünceleri


Jaime, Myr'li kadının yürürken kalçalarını nasıl salladığına dikkat etmekten kendini alamadı. Her adım bir baştan çıkarma.

-Jaime Lannister'ın düşünceleri