Nazik Adam

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Nazik Adam
Kindly Man TheMico.jpg
Karakter Bilgisi
Bağlılık Yüzsüz Adamlar
Kültür Braavos
Kitap(lar) Kargaların Şöleni (görüldü)
Ejderhalarla Dans (görüldü)

Nazik Adam, Çok Yüzlü Tanrı 'ya hizmet eden Siyah ve Beyaz Hanesi 'nde bir rahip ve bir Yüzsüz Adamdır. Siyah ve Beyaz Hanesi'nde Westeros 'un Ortak Dilini konuşan tek kişidir ve tapınağın idarecisi olarak görünmektedir. Bir tarafı siyah, bir tarafı beyazla kaplı bir cübbe ile dolaşır.

Görünüşü

Yüzünü Arya Stark 'a ilk defa gösterdiğinde, üzerinden deri parçalarının sarktığı, bir göz deliğinden beyaz bir kurtçuğun çıktığı görülmüştür. Arya yüzünü öpüp, kurtçuğu da yutunca yüzü her zaman görünen kibar yaşlı adam suretine bürünür.

Son Olaylar

Kargaların Şöleni

Arya'nın çok yüzlü tanrıya rahip yardımcısı olması için eğitimini üstlenir. İlk olarak ona Küçük Kız 'dan Braavos dilini öğrenmesini ve ona Westeros'un Ortak Dilini öğretmesi görevini verir. Arya'ya Küçük Kız'ın 36 yaşında olduğunu söyler. Biraz Braavos dilini öğrenince Arya'yı sokaklara Kanalların Kedisi adıyla gönderir. Balık tüccarı Brusco 'nun evinde deniz kabuğu, istiridye ve midye satarak kalmasını sağlar.

Ejderhalarla Dans

Arya'ya ilk görevini verir. Kendisine öldürmesi içni bir hedef gösterir ve sadece hedefteki adamı kimseye, adamın korumalarına bile zarar vermeden öldürmesini ister. Arya bu görevi adamın paralarının arasına zehirli bir para karıştırmak suretiyle başarır. (çünkü adam bozuk paraların gerçek altın olup olmadığını anlamak için her zaman ısırmaktadır.)

Nazik Adam.