Norvos'lu Mellario

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Mellario
Mellario.JPG
Karakter Bilgisi
Lakap Norvos'lu Mellario
Bağlılık Martell Hanesi
Kültür Norvoslu
Doğum FS 248 ve FS 263 arasında, Norvos
Doran Martell
Kitap(lar) Taht Oyunları(Bahsedildi)
Kralların Çarpışması(Bahsedildi)
Kılıçların Fırtınası(Bahsedildi)
Kargaların Ziyafeti(Bahsedildi)
Ejderhaların Dansı(Bahsedildi)

Leydi Mellario Özgür Şehir Norvos'lu bir asil kadın ve Dorne Prensi Doran Martell'in ayrı yaşayan karısıdır. Doran'dan üç çocuğu vardır: Arianne, Quentyn ve Trystane.

Geçmişi

Mellario Norvos'ta doğdu. Prens Doran Martell doğduğu şehri ziyaret ederken koruması Areo Hotah eşliğinde prensle tanıştı. Norvos'un üç zilinin çaldığı ve ayıların dans ettiği festivalde Doran gözüne çarptı. Doran Dorne'a döndüğünde Mellario da Areo Hotah eşliğinde onunla birlikte gitti. FS 273 yılında Doran ve Mellario nişanlanmıştı. FS 276'de ilk çocukları Prenses Arianne'in doğumunun üzerinden çok vakit geçmeden evlendiler. İki çocukları daha oldu: QuentynFS 281'de ve Trystane FS 287'de doğdu.

Doran ve Mellario aşk evliliği yapmış olmalarına rağmen mutlu bir evlilikleri yoktu. Evliliklerinin yarısını Doran ve Mellario tartışarak geçirdi. Dorne'un gelenekleri Norvos'unkilerden çok farklıydı, buna çocuk yetiştirmede dahildi. Doran en büyük oğlu Quentyn'i yetiştirilmesi için Ormond Yronwood'un yanına yolladığı zaman Mellario şiddetle karşı çıktı. Norvoslular çocuklarını yetiştirilmesi için dışarı yollamazlardı ve Mellario oğlunun bunun için daha çok küçük olduğuna inandı. Doran yine de Quentyn'i gönderdi ve Mellario onu asla affetmedi. Doran kızları Arianne'i Tyrosh'a Archon'a kadeh taşıyıcısı olarak göndermeyi planladığında Mellario eğer Doran başka bir çocuğunu daha gönderirse kendisine zarar vereceğini söyleyerek tehdit etti. Bu sefer Doran merhamet etti ve Arianne Dorne'da kaldı.

Evliliklerindeki problemler çözülemeyecek durumdaydı. Batıdiyar'da boşanma nadir olduğu için Mellario en sonunda Norvos'a döndü. Bu konuyla ilgili Mellario'nun sıkıntılı olduğu bir nokta vardı. Doran Dorne Prensi olduğu için çocuklarının onunla gitmesine engel oldu ve Mellario çocuklarını arkada bırakmak zorunda kaldı.

Son Olaylar

Kılıçların Fırtınası

Lord Tywin Lannister kızı Cersei Lannister için olası talipleri değerlendirirken Doran Martell'i de değerlendirir. Doran hala Mellario'yla evli olduğu ve Mellario Doran'dan daha küçük olup tahminen daha uzun yaşayacağı için Tywin bu seçeneği eler.

Kargaların Ziyafeti

Arianne Martell tutsaklığı sırasında annesi Mellario'ya yardım için başvurmayı düşünür. Sonra Prens Doran karısını yıllardır dinlemediği ve annesi çok uzakta olduğu için bundan vazgeçer. Arianne'nin Myrcella Baratheon'a taç giydirme komplosundaki rolü yüzünden sör Andrey Dalt üç yıl boyunca Norvos'a Leydi Mellario'ya hizmet etmesi için gönderilir.

Ejderhaların Dansı

Quentyn Martell Meereen'de bir ejderhayı çalma girişiminde bulunurken annesinin nereden geldiğini görmek ve kendisinin onu unutmadığını göstermek için Norvos'a gitmek istediğini fark eder.

Aile

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dorne
Prensesi
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lewyn
Martell
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Doran
 
Norvoslu
Mellario
 
Mors
 
Olyvar
 
Elia
 
Rhaegar
Targaryen
 
Birçok
kadın
 
Oberyn
Kızıl Yılan
 
Ellaria Kum
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Arianne
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rhaenys
 
 
 
 
 
 
Obara Kum
 
 
 
 
 
 
 
Loreza Kum
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Quentyn
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aegon
 
 
 
 
 
 
Nymeria Kum
 
 
 
 
 
 
 
Obella Kum
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Trystane
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tyene Kum
 
 
 
 
 
 
 
Dorea Kum
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sarella Kum
 
 
 
 
 
 
 
Elia Kum
 
 


Mellario Hakkında Alıntılar

İyi bir evlilik değildi. Yeni ve egzotik bir şeye olan çekim yüzünden evlendiler. Bazen çekim en beklemediğin zamanda olur. Doran uzak bir ülkenin prensiydi, ve Mellario hayat dolu, çok çekici, bambaşka bir kültürle yetişmiş biriydi.

-George R. R. Martin

Yedi Krallık'ta bazen mantık evlilikleri mutlu olurken aşk evlilikleri olmaz. Bazen bir çift birbirini sever bir noktadan sonra da sevmezler. Şehvetten başka hiçbir şey olmadan gerçekleşen evlilikler de vardır.(güler) İşlerin yolunda gideceğinin garantisi yok ve bunun sonucunda hayal kırıklıkları oluşuyor ve sonunda yabancılaşmış oluyorsun, herkes kendi yoluna gidiyor. Mellario'nun bu konuda bir acısı var çünkü Doran Dorne Prensi olarak çocuklarıyla birlikte kalabilirken o onları terk etmek zorunda kaldı.

-George R. R. Martin

Ayılar dans ediyordu, çanlar çalıyordu. Prensin kıyafetleri kırmızı, altın ve turuncuydu. Leydim bana, böyle parlak ışıldayan adamın kim olduğunu sormuştu.

-Areo Hotah Doran ve Mellario'nun ilk tanışmasını anlatırken

Annemi ve onun doğduğu yeri görmek için Norvos'a gitmeliydim. Annem onu unutmadığımı bilmeliydi.

-Quentyn Martell'in pişmanlıkları

Alıntılar

O senin oğlun. Ne çeşit bir baba borcunu ödemek için kendi etini ve kanını kullanır?