On Kule

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
On Kule
Kale
Ten Towers.jpg
Konum Demir Adalar, Batıdiyar
Yönetim Harlaw Hanesi , Derebeylik.
Halk Demirdoğumlu
Din Boğulmuş Tanrı
Kurucu Theomore Harlaw
Önemli Yerler Kitap Kulesi, Dul Kulesi, Ana Salon

On Kule Demir Adalar'da Harlaw adasının doğu kıyısında bulunan Harlaw Hanesi'nin yerleşkesidir.

Tarihi

Demir Adaların en yeni kalesidir. Harlaw Kalesi'nin çok nemli olmasından dolayı üç oğlunu kaybeden Lord Theomore Harlaw tarafından yaptırılmıştır. Daha iyi bir yere daha iyi bir kale yaptırılmasını emretmiştir. Ancak kolay fikir değiştirebilen birisi olduğu için farklı on kule yaptırmıştır. Uzun Taş İskelesi'nde iyi balık tutulur.

Asha Greyjoy büyürken, On Kule'yi Greyjoy’ların yerleşkesi olan Pyke'ye göre daha çok evi gibi hissetmiş; On Kule'de yürümeyi, köprüler arasında koşmayı ve Lord Rodrik Harlaw’ın kütüphanesinde kitap okumaktan zevk almıştır.

Kale

Ana Salon

Harlaw Hanesi'nin en yüksek yerleşkesidir. Üzerinde, çarpazlanmış iki dev gümüş tırpan asılıdır.

Dul Kulesi

Rodrik Harlaw'ın ablası Gwynesse Harlaw'ın kocası Greyjoy İsyanı'nda öldükten sonra Leydi Gwynesse On Kule'ye gelir ve hayatını burada geçirmektedir.

Kitap Kulesi

Kitap Kulesi, On Kule'nin en şişman yeridir. Sekizgen ve geniş blok taşları vardır. Lord Rodrik kütüphaneyi koruması için septon tutar.

Ten Towers Longship Lukasz Jaskolski.jpg

Son Olaylar

Kargaların Ziyafeti

Lord Baelor Blacktyde, Eski Wyk'e gitmeden önce Harlaw'ı ziyaret eder. Asha Greyjoy On Kule'de yaptığı toplantıda destekçileri Botley'ler, Myre'ler, Stonetree'ler ve Volmark'lar vardır. Onu destekleyen Harlaw kuzenleri ise Mavi Boremund, Kambur Hotho, Sör Harras ve Gümüşsaç Sigfryd'di.

Kahya Üç-Dişli ve annesi Alannys Harlaw'ı gördükten sonra Asha esiri Leydi Sybelle Glover'ın çocukları Gawen ile Erena'yı zindan kulelerine yerleştirmiştir. Asha kitap kulesinin içinde amcası Lord Rodrik Harlaw ile görüşür. Amcası onu On Kule'nin varisi yapmak ister ancak Asha bunu Deniztaşı Tahtı'na oturmak istemesi yüzünden reddeder.

On Kule.jpg

Ejderhaların Dansı

Euron Greyjoy Kral Şurası'nda Demir Adaların Kralı seçildikten sonra Asha Eski Wyk'den On Kule'ye kaçar. Gawen ve Erena Glover'ı On Kule'de annesi ve teyzesi, Alannys ve Gwynesse Harlaw'a bırakarak gider ancak Leydi Glover'ın esirliği Derinorman Kalesi'nde devam eder.

Alıntı

Tek kale değil birbirine sıkışmış on kale.

Asha Greyjoy’un düşünceleri