Ondrew Locke

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Ondrew Locke
Karakter Bilgisi
Unvan Eski Kale Lordu
Bağlılık Locke Hanesi
Kitap(lar) Kralların Çarpışması
Kılıçların Fırtınası
Kargaların Şöleni
Ejderhalarla Dans

Lord Ondrew Locke, Eski Kale Lordu'dur. Yaşlı bir adamdır.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Lord Ondrew, Kışyarı'daki hasat ziyafetine davet edilmiştir fakat kendini yolculuk yapamayacak kadar yaşlı olduğundan daveti geri çevirmiştir.

Ejderhalarla Dans

Kitapta "Yaşlı Lord Locke" olarak isimlendirilen Ondrew Locke, Kışyarı'daki Ramsay Bolton ve Arya Stark'ın (aslında Jeyne Poole) düğününe katılır. Theon Greyjoy, hareketli ışıkta Lord Locke'ın yüzünün barbar gibi göründüğünü fark eder. Theon'a bir akbabayı anımsatır. Lord Locke, Kışyarı'yı etkilen kar yağışının sonsuza dek süreceğinden endişelenir. Tanrıların kendilerine sırt çevirdiğini söylediğine kulak misafiri olur. "Cehennemin kendisi kadar soğuk bir rüzgar ve asla son bulmayan bir kar yağsın" diye lanetlenmişlerdir. Yine de Dehşet Kalesi'ne yeminli bir adam, Stannis Baratheon'ı fırtınada sıkışıp kaldığından beri lanetli biri olduğunu varsaymıştır. En azından bu süre boyunca Kışyarı'da iyice korunmuştur.

Lord Locke en son Wyman Manderly'nin yanında oturup kahvaltı ederken görülmüştür. Manderly sosis ve haşlanmış yumurta yerken, "dişsiz" Locke kendini yulaf lapası ile doyurmak zorunda kalmıştır. Hosteen Frey, Manderly'e bir kılıçla saldırdığında Lord Locke yaralı adama hizmet etmediğinden dolayı bir üstada bağırmaya başlamıştır. Üstat Medrick bunun üzerine çağrısına yanıt vermiştir.