Ormund Baratheon

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
BaratheonHanesi.PNG
Ormund Baratheon
BaratheonHanesi.PNG
Karakter Bilgisi
Unvan Fırtına Burnu Lordu
Fırtına Toprakları Azam Lordu
Kral Eli
Bağlılık Baratheon Hanesi
Kültür Fırtınalı
Doğum FS 234'den önce
Ölüm FS 260Basamaktaşı
Prenses Rhaelle Targaryen
Kitap(lar) Buz ve Ateşin Dünyası (Bahsedildi)

Lord Ormund Baratheon, Kral Aegon V Targaryen'in saltanatının ikinci yarısında ve Kral Jaehaerys II Targaryen'in saltanatı sırasında Fırtına Burnu Lordu ve Baratheon Hanesi'nin başıdır. Kral Eli olarak Dokuz Kuruşluk Kralların Savaşı'ında Basamaktaşı'nı işgal eden kraliyet ordusunu komuta eder ve ölene kadar görevine devam eder. Ormund, Kral Aegon'un en küçük kızı Prenses Rhaelle Targaryen'le evlenir; bu evlilikten Steffon Baratheon doğar ve en sonunda Targaryen Hanesi'ni devirip Yedi Krallığın hükümdarı olan Robert Baratheon'un da dedesidir.

Dokuz Kuruşluk Kralların Savaşı'nda oğlu Steffon'un kucağında son nefesini veren Ormund

Hayatı

Ormund, Lord Lyonel'ın varisidir. Lord Lyonel, kızı Prens Duncan Targaryen'le nişanlı olmasına rağmen prensin Eskitaş'lı Jenny'le evlenmesi üzerine Demir Taht'a isyan eder. Çatışmalar sonunda bitip isyan sona erdiğinde Kral Aegon V Targaryen en küçük kızı Prenses Rhaelle Targaryen'i Lyonel'in varisi Ormund ile nişanlar ve prensesi Fırtına Burnu'na gönderilir. FS 245'de evlenirler ve bilinen tek çocukları Steffon bir yıl sonra doğar.

Ormund evlenmeden önce Fırtına Burnu Lordu olur. Yaz Kalesi Trajedisi'nin ardından aynı zamanda kayınbiraderi olan Kral Jaehaerys II Targaryen'in Kral Eli olur. Jaehaerys Dokuzun Grubu'nu yenmek için Basamaktaşı'na saldırmaya karar verdiğinde Ormund ordunun komutanı olur. Savaş sırasında Maelys I Blackfyre tarafından yaralanan Ormund ilk öldürülenlerden biri olur ve varisi Steffon'un kollarında son nefesini verir. Ordu komutanlığı genç Kral Muhafızları Lord Kumandanı Sör Gerold Hightower'a ve Kral Eli görevi de Edgar Sloane'a geçer.

Aile

FS 240 civarında Ormund, o sırada bir kızı olan Lord Lyonel Baratheon'un varisidir. Bu Ormund'un Lyonel'in oğlu veya torunu olduğu ve doğrudan onun soyundan geldiği anlamına gelir.

FS 278'de Fırtına Burnu'nun yaşlı Kale Muhafızı Sör Harbert, Robert, Stannis ve Renly'nin büyük amcasıdır. Sör Harbert'ın aile ismi kitaplarda geçmez ancak bir Estermont veya Baratheon olduğu kesindir. Eğer Baratheon'sa Ormund'un küçük kardeşi olabilir.

 
 
 
 
 
 
 
 
Ormund
 
Rhaelle
Targaryen
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Steffon
 
Cassana
Estermont
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Çeşitli
Kadınlar
 
Robert I
 
Cersei
Lannister
 
Renly I
 
Margaery
Tyrell
 
Stannis I
 
Selyse
Florent
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Joffrey I
 
Margaery
Tyrell
 
Tommen I
 
Myrcella
 
 
 
Shireen
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mya
Taş
 
Bella
 
Gendry
 
Edric
Fırtına
 
Barra
 
Bilinmeyen
İkizler
 
Diğer 9 Çocuk